Menu

Honda wykluczona z wyników wyścigów za złamanie przepisów technicznych

Normert Michelisz, Rob Huff i Tiago Monteiro / Honda

Samochody Hondy zostały wykluczone z wyników wyścigów dwóch ostatnich rund Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych, w następstwie dochodzenia przez delegata technicznego i sędziów wyścigowych na torze Nurburgring, którzy znaleźli niezgodną z przepisami technicznymi płaską podłogę i tylną klapę.

Dochodzenie, które po raz pierwszy zostało przeprowadzone na Węgrzech w sprawie płaskiej podłogi, która jest niezgodna z przepisami technicznymi WTCC. Delegat techniczny zauważył również nieprawidłowości w tylnej klapie.

Stewardzi potwierdzili w czwartek wieczorem: Część (i) należące do samochodów 5, 12, 17 i 55, płaska podłoga - przednia część B - została uznana za niezgodną z przepisami FIA WTCC 2016.

Decyzją sędziów wszystkie wyżej wymienione samochody zostały wykluczone z dwóch rund w Maroko i na Węgrzech.

Wyłączenie z wyników dotyczy wszystkich trzech samochodów fabrycznych, a także prywatnego samochodu Ferenca Ficzy z zespołu Zengo Motorsport.

Tiago Monteiro, który obecnie plasuje się na drugiej lokacie w klasyfikacji kierowców, może stracić swoje dwa podia z ostatnich dwóch weekendów wyścigowych, natomiast Rob Huff może utracić zwycięstwo z Maroka oraz wszystkie punkty zdobyte podczas wyścigów i kwalifikacji.

Zespół Honda poinformowała, że zamierza odwołać się od decyzji sędziów.

Jesteśmy przekonani, że nasza całkowicie płaska podłoga jest w pełni zgodna z aktualnymi przepisami technicznymi FIA WTCC - czytamy w oświadczeniu zespołu.

Odwołania zostaną złożona przeciwko wszystkim decyzjom.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE