Menu

Podium dla Hondy w głównym wyścigu

Rob Huff / Castrol Honda WTCC

Pojawiło się wiele spekulacji odnośnie bezpieczeństwa, czy kierowcy maja startować ze stałych pozycji lub za samochodem bezpieczeństwa. Powodem dyskusji był padający deszcz i bardzo duża ilość kolizji w wyścigu otwarcia, jednakże kierowcy zdecydowali się na tradycyjny start.

Na przodzie ustawiły się trzy Hondy a potem dwa Citroeny. Hugo Catsburg startował z alei serwisowej ze względu na karę po tym jak doprowadził do kolizji w pierwszym wyścigu.

Start do wyścigu odbył się spokojnie, a kierowcy podeszli rozważnie do wyścigu na mokrej nawierzchni i świeżym asfalcie, na którym przyczepność była bardzo słaba.

Jose Maria Lopez na pierwszym okrążeniu wykorzystał błąd Tiago Monterio i w dobrym stylu wyprzedził go po wewnętrznej części zakrętu.

W dalszej części niespodziewanie Thed Björk spadł poza dziesiątkę po tym jak stracił przyczepność na jednym z zakrętów i wypadł poza tor.

Na piątym okrążeniu Lopez popełnił błąd w zakręcie, a jadący za nim Tiago w swojej Hondzie wykorzystał okazję i odzyskał utracone na pierwszym okrążeniu trzecie miejsce w wyścigu.

Rob Huff prowadził w wyścigu od startu, broniąc się przed Norbertem Micheliszem bardzo skutecznie aż do linii mety i zdobył tym samym drugie zwycięstwo w tym roku.

Większe emocje sprawili zawodnicy w tylnej części stawki - Coronel, Thompson i Chilton w efektownym stylu walczyli o dziewiątą pozycje w wyścigu. Po bardzo długiej walce sięgającej kilku okrążeń Tom popełnił błąd na hamowaniu i został wyprzedzony przez jadącego za nim w drugim Chevrolecie Jamesa Thompsona.

Chwilę później Tom Chilton wykorzystał drugi błąd Holendra i wyprzedził go przesuwając się o jedno oczko do przodu, kończąc ostatecznie wyścig na dziesiątej pozycji zaraz za dobrze jadącym w wyścigu Thompsonem.

Mistrz świata, Jose Maria Lopez, po tym jak stracił trzecia lokatę na piątym okrążeniu, dojechał czwarty z dużą przewaga nad kolegą zespołowym Yvanem Mullerem, który dzielnie się bronił przed napierającym go w Lada Sport Gabriele Tarquinim.

Na siódmej pozycji dojechał Hugo Valente dzielnie walczący z Citroenem prowadzonym przez Mehdi Bennaniego.

Bardzo słaby występ odnotowało Volvo Polestar Cyan Racing, tłumacząc się, że nie mają doświadczenia na mokrej nawierzchni, a ilość testów przed sezonem była dla nich ograniczona.

Image © FIA WTCC

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE