Menu

Thed Björk zdyskwalifikowany z obu wyścigów na Slovakiaring

Thed Bjork / Polestar Cyan Racing

Kierowca Polestar Cyan Racing po kontroli technicznej samochodu przez FIA został zdyskwalifikowany z obu wyścigów.

Przyczyną dyskwalifikacji było nadmierne rozszerzenie się metalu w ograniczniku powietrza, który przekroczył normy techniczne, jakie są zawarte w przepisach WTCC.

Temperatura silnika i ogranicznika powietrza była znacznie wyższa przy pomiarze po drugim wyścigu w porównaniu do temperatur z wyścigu pierwszego - powiedział szef Cyan Racing Mattias Svensson.

Oznacza to, że nie było wzrostu wydajności w trakcie wyścigu i nie byliśmy w stanie przetestować ekspansji metalu w tych ekstremalnych temperaturach, które zostały osiągnięte po zatrzymaniu samochodu - dodał Svennson.

Podczas przepływu świeżego powietrza są inne parametry metalu, a po zatrzymaniu w samochodzie dobrze osłoniętym te temperatury mogą drastycznie wzrosnąć i na skutek tego może pojawić się problem, jaki dotknął szwedzkiego kierowcę.

Polestar Cyan Racin w oświadczeniu napisał: Decyzja ogłoszona przez organizatorów jest oczywiście poprawna i nie będziemy apelować. Jesteśmy poczatkującym zespołem w tej rywalizacji, więc nasze samochody są pod szczególną kontrolą.

Image © FIA WTCC

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE