Menu

Jose Maria Lopez zwycięzca głównego wyścigu WTCC na Słowacji

Jose Maria Lopez / Citroen Racing

Jose Maria Lopez, broniący mistrzowskiego tytułu kierowca Citroena, zwyciężył w głównym wyścigu przed Tiago Monteiro i Nicky Catsburgiem.

Zdaniem wielu obserwatorów to był najbardziej emocjonujący wyścig tego sezonu. Zdobywca pole position Yvan Muller bardzo słabo spisał się na starcie i już przed pierwszym zakrętem stracił dwie pozycje.

Fantastycznym startem popisał się natomiast kierowca Lada Sport Nicky Catsburg i już na pierwszych metrach wyprzedził Yvana, lecz nie na długo, gdyż obecny mistrz świata Jose Maria w znakomity sposób odebrał mu prowadzenie w pierwszym zakręcie po prostej startowe.

W dalszej części stawki Tiago Monteiro w swoim samochodzie Honda Civic, startujący z siódmego pola startowego, bardzo przytomnie pojechał start awansując na czwarte miejsce.

Przez kolejne dwa okrążenia czoło stawki pozostało bez zmian aż do chwili rozpoczęcia okrążenia czwartego, gdzie po długiej prostej startowej Nicky w bardzo przytomny sposób wykorzystał drobny błąd Lopeza i wyprzedził Argentyńczyka w podobny sposób, jak ten na pierwszym okrążeniu.

Na tym samym okrążeniu doszło do malej kolizji Mullera i Huffa, ale obaj zawodnicy konturowali dalsza jazdę. Kilka chwil póżniej Hugo Valente z Lada Sport wypadł poza tor i ugrzęzł w pułapce żwirowej.

Kolejne okrążenia przyniosły spokojniejszą jazdę większości kierowców, jednak na jedenastym kółku powróciły duże emocje po tym, jak Rob Huff wypadł swoją Hondą Civic po za tor i stracił pewną czwartą pozycję w wyścigu, co spowodowało awans Norbert Michelisz.

Podczas finałowego okrążenia Jose Maria Lopez zdołał odzyskać pierwszą lokatę, a jadący zaraz za nim Tiago również wykorzystał drobny błąd Castburga i przesunął się na drugą pozycję tuż za liderem.

Gdy już wyglądało, że wszystko jest przesądzone w wyścigu, niesamowitym refleksem popisał się kierowca Polestar Cyan Racing Björk i na ostatnim zakręcie przed metę w pięknym stylu wyprzedził Michelisza przesuwając się na czwarta pozycję.

Mehdi Bennani dojechał na siódmej lokacie tuż przed Tom’em Chilton’em.

Drugi ze szwedzkich kierowców Fredrik Ekblom dojechał na pozycji dziewiątej, a punktowaną stawkę zamknął Tom Coronel.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE