Menu

Tiago Monteiro zwycięża w wyścigu otwarcia na Slovakiaringu

Tiago Monteiro / Honda Racing

Tiago Monteiro z fabrycznego zespołu Hondy wygrał w pierwszym wyścigu na torze Slovakiaring, zjawiając się na linii mety przed Mehdim Bennanim i Rob’em Huff’em.

Wynikające zamieszanie wywołane przez kierowcę Lada Sport, Hugo Valente, spowodowało, że już od pierwszego okrążenia odjechało trzech kierowców od pozostałej stawki.

Mehdi Bennani z Citroena przewodził stawce trzech kierowców a tuż za nim dwaj kierowcy Hondy Tiago Monteiro i Robert Huff byli wręcz przyklejeni za liderem wyścigu.

Czwartej pozycji dzielnie bronił Gabriele Tarquini, a mistrz świata José María López przeskoczył na piątą lokatę tuż przed zespołowego kolegę Yvan Muller.

Na dziewiątym okrążeniu Tiago wykorzystał błąd kierowcy Citroena i wysunął się na pierwszą pozycje, której nie oddał aż do samej mety.

Chwile później o ogromnym pechu mógł mówić kierowca Zengo Motorsport Ferenc Fincz, którego samochód stanął w płomieniach po bardzo ostrym hamowaniu do jednego z zakrętów.

Na ostatnim okrążeniu Norbert Michelisz niespodziewanie próbował przebić się na piąte miejsce, jednak mistrz świata dzielnie obronił swoją lokatę, a węgierski kierowca ostatecznie rozdzielił dwa Citroeny i zajął szóste miejsce.

Zaraz za nim uplasował się Muller tuż przed kierowca Cyan Polestar Thed Björk i Tomem Chiltonem.

Ostatnie punktowane miejsce zdobył szwedzki kierowca Fredrik Ekblom, który startował z ostatniego miejsca po tym jak popełnił błąd podczas kwalifikacji i nie zjechał na ważenie samochodu, co spowodowało, że wszystkie jego czasy zostały anulowane.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE