Menu

Jose Maria López: Miło jest walczyć nie tylko z Citroenem

Jose Maria Lopez / Citroen

Nowy sezon WTCC rozpoczął się nieco niespodziewanie dla Citroena, który był nastawiony na dyktowanie warunków na torze Paul Ricard w południowej Francji.

Obecnie panujący mistrz świata był zaskoczony szybkością, jaką zaprezentowała Honda, zwłaszcza w pierwszym wyścigu, gdzie udało im się stanąć na najwyższym stopniu podium.

To miłe uczucie [walcząc z kimś z poza zespołu] - powiedział Argentyńczyk w jednym z wywiadów.

My jako zespół oczywiście chcemy wygrać, ale również miło jest wygrać po zaciekłej walce z silnym konkurentem, to jest zdrowe i dobre dla nas jak i dla wszystkich fanów motorsportu. Nie chcemy, aby wyścigi były nudne, a przy dominacji jednego zespołu właśnie takie są. Mam nadzieje, że pozostałe zespoły też się pozytywnie zaprezentują w kolejnych wyścigach i razem stworzymy świetne show.

Wielu ekspertów motorsportu wypowiadało się przed sezonem, że na ponad 95% będziemy widzieli dominacje francuskiego teamu w roku 2016, zwłaszcza po bardzo udanych testach na Vallelunga.

My również będziemy mocno naciskać… Wielu od nas oczekuje, że będziemy stawać na najwyższych stopniach, ale rozpoczęcie pokazało, że mamy silną konkurencje i sam osobiście podchodziłem z dystansem do pierwszego wyścigu.

Dla mnie zaskoczeniem było też trochę zachowywanie się samochodu z dodatkowym balastem i na innych oponach, liczę ze będzie to ciekawy sezon - dodał na koniec Lopez.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE