Menu

Huff wygrywa w pierwszym wyścigu WTCC na torze Paul Ricard

Rob Huff / Honda

Rob Huff z fabrycznej Hondy wygrał w pierwszym wyścigu Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych na torze Paul Ricard we Francji. Brytyjczyk po dobrym starcie awansował na pierwszą lokatę i nie oddał prowadzenie do końca rywalizacji wyprzedzając ostatecznie Mehdi Bennaniego o ponad dwie sekundy oraz Norberta Michelisza, który zdołał awansować do czołowej trójki, choć do zwycięzcy stracił prawie siedem sekund.

Z pole position do pierwszego wyścigu ruszył Hugo Valente w barwach LADA Sport, jednak zły start Francuza spowodował jego spadek aż na czwartą lokatę za plecy Rob’a Huffa, Mehdi Bennaniego i Fredrika Ekbloma w Volvo.

Niewielkie postępy na starcie wykonali kierowcy fabrycznego Citorena, którzy do pierwszego wyścigu ruszali z dodatkowym ładunkiem 80 kilogramów. Jose Maria Lopez ruszył do rywalizacji z dziesiątego pola, jednak spadł na jedenastą lokatę. Drugi z kierowców francuskiego producenta pozostał na swojej ósmej pozycji, na koniec pierwszego okrążenia, jednak Muller po kilku minutach został ukarany przejazdem przez aleję serwisową po falstarcie, co spowodowało jego spadek na koniec stawki i finalnie zakończenie rywalizacji na trzynastej lokacie.

Dobre tempo zaprezentował natomiast Nobert Michelisz, który z piątej lokaty zdołał przebić się na czwarte miejsce, wyprzedzając Ekbloma, a osiem okrążeń później wskoczył na trzecią lokatę radząc sobie ostatecznie z Hugo Valente.

Duże problemy już w pierwszym wyścigu spotkały Fredrika Ekbloma, który pożegnał się z rywalizacją na piątym okrążeniu po uszkodzeniu lewego tylnego zawieszenia, co spowodowało obrót na torze i odpadnięcie z wyścigu. Problemy Ekbloma dały awans Monteiro na piątą lokatę, który poradził sobie później z Valente, co dało ostatecznie czwarte miejsce.

Dwa okrążenia później z rywalizacji odpadł także Gabierele Tarquini, po kolizji z kierowcą zespołu Sebastien Loeb Racing Gregoirem Demoustierem, który ukończył ostatecznie wyścig na dziesiątej lokacie.

Walkę o siódmą lokatę stoczyli natomiast Nicky Catsburg i Tom Coronel, którzy próbowali swoich sił aż do końca rywalizacji, jednak zbyt odważna jazda obu zawodników spowodowała niewielką kolizję, co dało awans Bjork’owi na siódme miejsce tuż za Jose Marię Lopeza, natomiast dwaj Holendrzy znaleźli się na mecie na ósmej i dziewiątej lokacie.

Pierwsze zwycięstwo w tegorocznej rywalizacji przypadło ostatecznie Rob’owi Huff’owi, który minął linię mety przed Mehdim Benannim i Norbertem Micheliszem, który zadowolił się ostatnim stopniem podium.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE