Menu

Kłopoty Volvo podczas sesji testowej na Paul Ricard

Fredrik Ekblom / Polestar Cyan Racing

Debiutujący szwedzki zespół Polestar Cyan Racing podczas sesji testowej na torze Paul Ricard zmagał się z dużymi utrudnieniami spowodowanymi opadami deszczu.

Fredrik Ekblom i Thed Björk podczas 30- minutowej sesji odnotowali 14 i 15 czas, bardzo mocno odbiegając od czołówki.

Główną przyczyną niepowodzeń, jak sami opisują kierowcy, była przyczepność na mokrej nawierzchni a deszcz padał przez całą sesję testową.

To było dla nas bardzo trudne doświadczenie - powiedział Ekblom po zakończeniu sesji. Nie mamy dużego doświadczenia na mokrej nawierzchni. Zrobiliśmy wiele testów, ale nie na mokrym torze, a tu było mokro, co jest dla nas nowe i było nam dość trudno - dodał Fredrik.

Patrząc na poprzednie czasy testów w Vallelunga można wywnioskować, że przed całym zespołem jest dużo do zrobienia, a pogoda na najbliższy weekend nie będzie sprzyjać debiutującemu zespołowi ze Szwecji.

Jeśli pada deszcz to musimy pracować nad trakcją tak jak Citroen, który ma wręcz idealną przyczepność. Teraz musimy skupić się na wszystkich dziedzinach i musimy się dużo nauczyć i zrobić więcej niż zrobiliśmy do tej pory - dodał na koniec szwedzki kierowca.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE