Menu

Nika Racing International nie wystartuje we Francji

Nika Racing International

Szwedzki zespól Nika International poinformował, że nie wystartuje w pierwszej rundzie Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych na torze Paul Ricard we Francji podczas nadchodzącego weekendu.

Zespół wydał oświadczenie, że podczas drugiej rundy na Słowacji wystartują nowym samochodem Chevrolet Cruze TC1 zbudowanym przez RML.

Jest to zaskakująca informacja. Nie jest tajemnicą, że zespół planował zmianę samochodu na Chevroleta w roku 2017, gdyż współpraca między nimi sięga startów w STCC od sezonu 2006.

Jednak ze względu na atrakcyjną ofertę zespół postanowił dokonać zmiany jeszcze w tym roku, stając się piątym Chevroletem Cruze RML TC1 w tym sezonie.

Zmiana samochodu była zaplanowana na 2017, ale dzięki bardzo atrakcyjnej ofercie, zdecydowaliśmy się na zmianę w tym roku - potwierdził zespół. Poprzez wprowadzenie tej zmiany zbliżamy się do zaplanowanej zmiany rozwoju drużyny w innych klasach i seriach, w których GM ma interes. Wierzymy, ze Nika International wraz z partnerem GM może stanowić kolejne atrakcyjne partnerstwo, za sprawą którego zespół będzie mógł się rozwijać w wielu kierunkach, zarówno na szczeblu krajowym jak i międzynarodowym.

W 2011 Rickard Rydell wygrał Chevroletem Cruze sezon STCC, a w 2012 roku zdobyli mistrzostwo konstruktorów dla Chevrolet Szwecja.

Zespół został włączony do Hondy na rok 2014, wprowadzając na jeden wyścig Yukinori Taniguchi, jako prekursora do kampanii nowego TC1 dla Rydell, w sezonie, który został skrócony z uwagi na problemy finansowe.

John Bryant-Meisner, 21-letni kierowca, dołączył do zespołu i będzie reprezentował ich barwy na najbliższy sezon debiutując na Słowacji 17 kwietnia.

Image © Nika Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE