Menu

Kierowcy WTCC przed startem sezonu 2016

Wyścig na torze Paul Ricard 2015

Już za tydzień we Francji na torze Paul Ricard wystartuje sezon 2016 Mistrzostwa Świata Samochodów Turystycznych.

Oto, jakie przemyślenia i uwagi maja niektórzy kierowcy przed pierwszym startem we Francji.

Thed Björk z Polestar: Wchodzimy do WTCC w środowisko bardzo profesjonalnych zespołów i doskonałych kierowców. My sami jesteśmy bardzo realistycznie nastawieni na nasz debiut. Podchodzimy do tego bardzo poważnie i mamy zamiar walczyć o podium, a może nawet zwycięstwo w wyścigu, co było by super. Nie ma wątpliwości, że za rok będziemy walczyć o mistrzostwo.

José María López, panujący mistrz WTCC: Nie mogę się doczekać pierwszego wyścigu, wiem jak trudny będzie poziom w wyścigach z powodu poziomu innych kierowców. Mieliśmy bardzo dobry rok 2015, co oznacza, że i w tym roku chcemy mieć taki sam. Ludzie z zespołu i moi fani oczekują tego samego a inni jeszcze więcej, dlatego wraz z zespołem pracowaliśmy bardzo ciężko by osiągnąć ponownie sukces.

Tiago Monteiro z zespołu Honda: Nie chce być zbyt optymistyczny, ale mieliśmy bardzo dobra zimę. Mamy nowe trzy wspaniałe ewolucje w samochodzie i myślę, że możemy stoczyć wyrównaną walkę w wyścigach.

Zima zawsze stawia dużo pytań i znaków zapytania, my jak i inni pracowaliśmy bardzo ciężko i jesteśmy niezmiernie zmotywowani do walki.

Hugo Valente z Lada Sport: Teraz odczuwam o wiele mniejszą presję, muszę to powiedzieć uczciwie, że była ona duża w ostatnich latach, ponieważ moim celem zawsze było zostać kierowcą zespołu fabrycznego. Teraz jestem bardziej pewny siebie i zdeterminowany do walki jak nigdy wcześniej.

Grégoire Demoustier [WTCC Trophy]: Ubiegły rok był moim pierwszym, więc musiałem się dużo uczyć. W tym roku będzie inaczej. Mam dwóch dobrych kolegów z dużym doświadczeniem i jestem pewny, że będą mogli mi pomóc poprawiać moje błędy. Celem jest podium w niektórych wyścigach i poprawa tego czego jeszcze nie umiem.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE