Menu

Hugo Valente bez presji przed kolejnym sezonem WTCC

Hugo Valente

Hugo Valente przyznał, że odczuwa dużo mniejszą presję niż kiedykolwiek przed nowym startem w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych, które już niebawem rozpoczynaj się w jego rodzinnym kraju.

Valente po tym jak przeszedł z prywatnego zespołu do fabrycznej Lady Sport i mając w kieszeni kontrakt na nadchodzący sezon 2016 twierdzi, iż utrzymuje duży spokój przed pierwszym startem na Circuit Paul Ricard.

W serii WTCC Francuz startuje od 2012 i dwa razy udało mu się zdobyć trofeum dla kierowców niezależnych.

Teraz ja będę jeździł w fabrycznym zespole i dlatego odczuwam dużo mniejszą presję, którą odczuwałem przez ostatnie lata moich startów, moim celem zawsze było zostać kierowca fabrycznym - powiedział Hugo Valente.

Zawsze chciałem sobie dużo udowadniać i wykorzystywać każdą szansę, jaką miałem. Czasami kończyło się to świetnie, ale czasami były też upadki. Teraz jeżdżąc dla fabrycznego zespołu, który zmierza w dobrym kierunku osobiście czuję się dość pewniej, po prostu nie muszę się już martwić, w pewnym sensie.

Lada Sport Rosneft postanowiła odświeżyć skład kierowców na sezon 2016. Wraz z Hugo Valente w jednym zespole wystartuje Holender Nick Catsburg oraz bardzo doświadczony Włoch Gabriele Tarquini.

Musze się wiele nauczyć od Nick‘a, to świetny kierowca, który nie raz pokazał dobre tempo, ale też będę miał sporo do nauki od Gabriele, który posiada duże doświadczenie w startach - przyznał na koniec Valente.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE