Menu

Bjork: Volvo będzie walczyć o tytuły w 2017 roku

Thed Bjork / Polstar Cyan Racing

Kierowca zespołu Polstar Cyan Racing, Thed Bjork uważa, że jego zespół będzie walczyć o tytuł mistrzowski w WTCC w sezonie 2017, po okresie rocznej nauki.

Volvo będzie czwartym producentem w nadchodzącym sezonie Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych, tym samym dołączy do takich marek jak Citroen, Honda czy Łada.

Pomimo powrotu do WTCC, Thed Bjork uważa, że zespół nie będzie walczył w tym sezonie o tytuł mistrzowski.

Myślę, że oba mistrzostwa (kierowców i konstruktorów) nie będą realistyczne, ponieważ (nasi rywale) mają więcej doświadczenia od nas – powiedział Szwed w wywiadzie dla Motorsport.com. Mistrzostwo jest naszym celem, dlatego tu jesteśmy i chcemy je osiągnąć, jednak to nie jest naszym celem w tym roku.

Zapytany o to, czy pokonując Citroena, który wycofuje się z serii po tym sezonie będzie szczególnym celem odpowiedział: Dla mnie to nie ma znaczenia. Jeśli będziemy mogli, to tego dokonamy. Jeśli tego nie zrobimy, to nie zrobimy. Jednak w przyszłym roku będzie walczyć o mistrzostwo.

Z kolei Fredrik Ekbolm ma nadzieje, że w tym roku uda się wygrać przynajmniej jeden wyścig.

Gdy jesteś na starcie, chcesz wygrać. To będzie głupie jeśli nie chciałbyś wygrać. Czy możemy to zrobić? Nie wiem. To zależy, jednak nie byłbym zaskoczony, gdybyśmy wygrali wyścig w tym roku - dodał Szwed.

Image © FIA WTCC

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE