Menu

Volvo z pozytywnymi odczuciami po dwóch dniach testowych w Vallelunga

Thed Bjork / Volvo

Zespół Polestar Cyan Racing zaprezentował się bardzo pozytywnie podczas dwudniowych testów w Vallelunga, co wywołało duże zdziwienie u konkurencji i pokazało, iż pojawił się bardzo silny konkurent do rywalizacji o mistrzowski tytuł w sezonie 2016.

Thed Björk odnotował trzeci najszybszy czas podczas dwóch dni testowych, a jego zespołowy kolega Fredrik Ekblom był piaty.

Niebieskie Volva S60 pokazały się z bardzo dobrej strony i udowodniły, że cały zespół jest dobrze przygotowany do nowego sezonu.

Mieliśmy dwa cenne dni podczas testów, chociaż to tylko testy i mimo, że wciąż mamy dużo do zrobienia przed wyścigami to odczuwamy dużą satysfakcję, iż możemy rywalizować z najlepszymi w tej klasie - powiedział Bjork.

Kolega zespołowy Fredrik był również zadowolony z postępów, jakie poczynili w trakcie przygotowań do nowego sezonu, ale uważa, że jeszcze długa droga przed szwedzkim producentem.

Czekaliśmy bardzo długo, aby się tutaj pojawić i rywalizować z najlepszymi - powiedział Szwed.

Ciężko pracowaliśmy przez te dwa dni nad wieloma istotnymi kwestiami, które zapewniły nam wiele pozytywnych odpowiedzi. Jest jeszcze dużo pracy w ciągu całego sezonu, ale obecnie mamy bardzo dobre odczucia przed pierwszym wyścigiem - dodał Ekblom.

Image © FIA WTCC

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE