Menu

Jose Maria Lopez najszybszy ostatniego dnia testów na torze Vallelunga

Jose Maria Lopez / Citroen

Jose Maria Lopez osiągnął najlepszy czas podczas drugiego dnia przedsezonowych testów Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych na torze Vallelunga.

Argentyńczyk swoje najszybsze pomiarowe okrążenie pokonał w czasie 1:37.123, jednak po opadach deszczu, które trwały przez większość sesji, kierowca fabrycznego Citorena nie mógł zaprezentować prawdziwego tempa swojej maszyny na sezon 2016.

Na drugiej pozycji ze stratą 0.607 sekundy uplasował się drugi kierowca ekipy Citroen Yvan Muller, który osiągnął najlepszy czas w porannej sesji, jednak zdołał obronić się przed Thedem Bjorkiem z Volvo, który do Argentyńczyka stracił prawie półtorej sekundy.

Czwarta lokata należała do najszybszego kierowcy pierwszej sesji Mehdi Bennaniego. Marokańczyk swoje najszybsze okrążenie pokonał o 1.893 sekundy wolniej od lidera testów Jose Marii Lopeza.

Czołową piątkę uzupełnił drugi reprezentant zespołu Polestar Cyan Racing Fredrik Ekblom.

Szósty ostatecznie był Norbert Michelisz tuż przed Gregoirem Demoustierem, Tomem Chiltonem i Rene Munnichem, który zanotował dziewiąty czas.

Pierwsza runda Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych została zaplanowana na 1-3 kwietnia na francuskim torze Paul Ricard.

Image © Citroen Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE