Menu

Tom Coronel wystartuje w WTCC w sezonie 2016

Tom Coronel

Tom Coronel wystartuje w tegorocznym sezonie Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych, po sfinalizowaniu swojego programu na kilka dni przed terminem składania wniosków na start. Holender, podobnie jak w zeszłym roku, pojedzie w barwach zespołu ROAL Motorsport w Chevrolecie Cruze RML TC1.

Holender przyznał, że nigdy wcześniej nie musiał czekać do ostatniej chwili, aby poinformować o swoich planach na kolejny sezon, jednak bardzo cieszy się, że wystartuje w kolejnym sezonie mistrzostw.

Nigdy wcześniej nie zajęło mi to tak długo, zanim ujawniłem swoje plany w sportach motorowych - przyznał Coronel. Nie było to pewne aż do samego końca, jednak teraz mogę poinformować o kolejnym sezonie w WTCC.

Ścigam się w tej serii od początku jej istnienia i wielu ludzi uważa, że WTCC bez Toma Coronela jest nie do pomyślenia, ale wszystko udało się poskładać w całość, aby mogło do tego dojść.

Kierowca zespołu ROAL Motorsport ponownie będzie sponsorowany przez DHL i będzie rywalizował w Chevrolecie Cruze RML TC1 w specyfikacji na sezon 2016.

Samochód został całkowicie rozebrany i zostanie odbudowany według najnowszej specyfikacji oraz zostanie poddany modyfikacjom w zakresie przedniego i tylnego zawieszenia oraz silnika - wyjaśnił Holender.

Coronel w nowym sezonie wyścigowym będzie rywalizował z numerem #9 i jest jedynym kierowcą w stawce, który zdecydował się na zmianę numeru startowego na przełomie sezonów 2015 - 2016. Wcześniej z numerem #9 ścigał się Sebastien Loeb.

Z powodu późno zakończonych negocjacji odnośnie nowego sezonu, Tom Coronel nie wziął udziału w oficjalnych przedsezonowych testach na torze Vallelunga, co komplikuje przygotowania Holendra do nowego sezonu. Pierwszą możliwością jazd Coronela w sezonie 2016 będą treningi na torze Paul Ricard, podczas pierwszej rundy WTCC.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE