Menu

Dwa dni przedsezonowych testów dla kierowców WTCC przed sezonem 2016

Tor Vallelunga

Mistrzostwa Świata Samochodów Turystycznych przygotowują się do startu sezonu 2016 na torze Paul Ricard we Francji w dniach 1-3 kwietnia, jednak pierwszym oficjalnym sprawdzianem nowych samochodów o specyfikacji TC1 będą dwudniowe testy na torze Autodromo Vallelunga we Włoszech, które zostały zaplanowane na 2 i 3 marca.

W przedsezonowych testach swój udział zapowiedziały zespoły: Citroen Racing, Honda Racing, LADA Sport Rosneft i Polestar Cyan Racing, oraz kierowcy WTCC Trophy.

Dla francuskiej ekipy, która w sezonie 2016 będzie broniła mistrzowskiego tytułu, testować będą: Jose Maria Lopez, mistrz serii oraz Yvan Muller.

Japońskiego producenta na torze we Włoszech reprezentować będą: Rob Huff i Norbert Michelisz, którzy dołączyli do zespołu Hondy na sezon 2016 oraz Tiago Monteiro.

Do zmian kierowców doszło także w rosyjskim zespole LADA Sport Rosbeft, w którym fotel wyścigowy z poprzedniego sezonu zachował jedynie Nicky Catsburg. Holendra na torze Vallelunga wspierać będą jednak nowe nabytki ekipy: Gabriele Tarquini i Hugo Valente.

W stawce WTCC na sezon 2016 zagościł także nowy zespół Polestar Cyan Racing, dla którego testować będą: Thed Bjork i Fredrik Ekblom.

Na torze zobaczymy również: Mehdi Bennaniego, Toma Chiltona, Gregoire’a Demoustiera i Johna Filippi, którzy w nadchodzącym sezonie będą walczyć w ramach WTCC Trophy.

Oba dni testowe zostały podzielone na dwie oddzielne sesje. Poranna sesja rozpocznie się o godzinie 9:00 i zakończy o 12:00, natomiast popołudniowe, po godzinnej przerwie, wystartuje o godzinie 13:00, natomiast zakończy się o 18:00.

Image © FIA WTCC

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE