Menu

Rickard Rydell kończy karierę wyścigową

Rickard Rydell

Rickard Rydell, rywalizujący w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych, a także BTCC i STCC, nie będzie startował w sezonie 2016, czym zakończył karierę wyścigową.

Zdecydowałem się nie startować w 2016 roku, a to oznacza, że wycofuje się ze ścigania - oznajmił Rickard Rydell.

Brak ścigania się ze strony Rydella nie oznacza jednak opuszczenia całkowicie sportów motorowych. Szwed jest zaangażowany w kilka projektów w tym sezonie, nie tylko jako trener Gustava Malji, który wystartuje w serii GP2 w sezonie 2016, ale także jako ekspert w Viasat Motor.

Będę wspierał Gustava Malję od strony sportowej w takich obszarach, jak kontakty z zespołem, rozwijanie się jako kierowca, ale także poza torem. Mam nadzieję, że moje doświadczenie pomoże my uwolnić jego potencjał.

Pracuję z Viasat Motor od 2010 roku i nie mogę się doczekać, aby ponownie z nimi współpracować. Koncentruje się przede wszystkim na serii GP2, gdzie będę komentatorem ekspertem obok Jannie Blomqvist. Z moim doświadczeniem mogę pokazać od strony kierowcy, co dzieje się podczas wyścigu i to jest coś, co lubię robić.

Ricard Rydell ma za sobą długoletnią karierę jako kierowca wyścigowy. Szwed rozpoczął rywalizację na torach 39 lat temu w kartingu, w którym odniósł dwa mistrzostwa Szwecji, wygrał Grand Prix Makao i Bathurst 1000. Rydell zwyciężył także w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w niższej klasie i zdobywał mistrzowskie tytuły w BTCC oraz STCC.

Byłem kierowcą przez 20 kolejnych lat i jestem bardzo dumny, że mogłem reprezentować takie marki, jak Toyota, Volvo, Seat i Aston Martin w głównych seriach oraz wyścigach. Dobrze było wrócić do Szwecji i STCC po 21 sezonach w rywalizacji międzynarodowej.

To były fantastyczne lata jako kierowca wyścigowy. Teraz czekam z niecierpliwością na inne projekty oraz role zarówno w motorsporcie, jak i poza nim - dodał Szwed.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE