Menu

Tom Coronel nie traci nadziei na sukces w WTCC

Tom Coronel

Tom Coronel obiecał sobie nigdy nie tracić nadziei na sukces w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych. Kierowca uważa, że pomimo wieku, ma wciąż szanse na sukces w serii.

Holender jest jednym z kierowców, którzy mają najdłuższy staż w tej serii, a jego pierwszy start odbył się już w 2005 roku.

Coronel jeszcze nie planuje zakończyć swojej kariery i ujawnia w jaki sposób radzi sobie ze stresem i rozczarowaniami podczas wyścigów.

W moim pakiecie mam swoich własnych bohaterów, tak jest prościej niż być jednym z nich. Każdy ma momenty sławy i upadki w tym, co robi całe swoje życie. Mój pierwszy wyścig w WTCC wygrałem z pozycji 18 i to ja dla innych byłem bohaterem, ale nie dla siebie samego. Wiem doskonale, że moje szanse maleją, ale dopóki mam szansę to będę się ścigał.

W ubiegłym roku udało mi się stanąć raz na podium, a rok wcześniej trzy razy, więc szanse wciąż istnieją. Są chwile, kiedy mogę skupić się na sobie, ale jest też druga strona, gdzie muszę dać coś od siebie tym, co mnie sponsorują, dać dużo hałasu, a to normalnie nie jest dla mnie problemem - dodaje Tom.

Pierwsze testy WTCC będą odbywały się na początku kwietnia we Francji na Circuit Paul Ricard.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE