Menu

Tom Chilton kierowcą Sebastien Loeb Racing w WTCC w sezonie 2016

Tom Chilton

Tom Chilton dołączył do zespołu Sebastien Loeb Racing i w sezonie 2016 Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych będzie partnerował Mehdi Bennaniemu i Gregoire Demoustierowi.

Dla Brytyjczyka, który poprzedni sezon zakończył na jedenastej pozycji w klasyfikacji kierowców, będzie to piąty sezon w serii WTCC, w którym będzie rywalizował Citroenem C-Elysee WTCC dla zespołu Sebastien Loeb Racing.

To bardzo ekscytujący rok, to będzie jedno z najlepszych miejsc do wyścigów - powiedział Chilton.

Zespół rywalizuje w mistrzostwach od niedawna, ale osiągnął wspaniałe rezultaty i wiele więcej. Citroen C-Elysee udowodnił, że jest mistrzowskim autem. Dzięki połączeniu z profesjonalnie prowadzonym zespołem, to może być dla mnie tylko pozytywny krok naprzód - dodał.

Chilton po przejściu do Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych z Brytyjskiej serii, osiągnął trzy zwycięstwa, jednak z nowym zespołem i mistrzowskim autem celuje w większy sukces.

Ukończenie w czołowej trójce jest moim głównym celem w WTCC oraz zdobycie tytułu WTCC Trophy i Team Trophy - podkreślił Brytyjczyk. Wiedza, którą posiadam może być tylko pozytywną rzeczą dla zespołu i moich kolegów.

Mam ogromny szacunek do Sebastiena Loeba i to ekscytujące uczucie ścigać się w jego zespole - dodał Chilton.

Sebastien Loeb, szef ekipy w WTCC dodał, że Chilton to bardzo kompletny kierowca, który przyniesie do zespołu dużą wiedzę, co pozwoli ekipie na osiągnięcie dobrych rezultatów i celów, które postawił przed sobą sam Chilton.

Tom pokazał jakim jest konkurencyjnym kierowcą, wiem ponieważ się przeciwko niemu ścigałem. Jest ambitnym kierowcą, doceniamy jego podejście i wraz z nim zagości w zespole duże doświadczenie. Chcemy żeby spełnił swoje cele. Jestem przekonany, że mamy potencjał do osiągnięcia dobrych rezultatów - powiedział Sebastien Loeb.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE