Menu

Tom Coronel bliski pozostania w WTCC

Tom Coronel

Tom Coronel jest zdecydowany kontynuować swoja przygodę w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych w sezonie 2016.

Holender choć sam przyznaje, że nie ma jeszcze pełnego zabezpieczenia finansowego i funduszy na potrzeby nadchodzącej kampanii, chce wystartować w zbliżającym się sezonie WTCC.

Coronel to doświadczony holenderski kierowca wyścigowy, zdobywca tytułów mistrzowskich w Japońskiej Formule 3 i Formule Nippon, a swoja przygodę w WTCC rozpoczął w 2005 roku debiutując w zespole GR Asia.

Do tej pory startował w tej seri z 246 razy i w nadchodzącym sezonie liczy na pozycje kierowcy w ROAL Motorsport.

Rozmawiam z ROAL Motorsport, ponieważ pracowałem z nimi pięć lat. Musimy sfinalizować budżet, więc mam jeszcze sporo pracy po stronie komercyjnej w ciągu nadchodzących kilku tygodni - zdradza Coronel w jednym z wywiadów.

Ubiegły rok zakończyłem w taki sposób, w jaki nikt nie chce kończyć, pojechałem do Chin i zrobiłem 300 metrów, udaliśmy się do Tajlandii, gdzie zrobiłem zaledwie 400 metrów - to nie jest sposób, aby brać udział w mistrzostwach - dodaje.

Najlepszymi latami Coronela był 2011 rok, który ukończył na czwartym miejscu i 2012 na piątym. W 2009 został mistrzem Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych w klasyfikacji kierowców niezależnych.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE