Menu

Fredrik Ekblom stawia na dominację Volvo w WTCC

Fredrik Eblom / Volvo

Nie będzie to raczej żadnym zaskoczeniem, aby zobaczyć Volvo na pierwszych pozycjach startowych w WTCC, mówi weteran wyścigów samochodów turystycznych, Fredrik Ekblom.

Polestar Racing Cyan powraca do mistrzostw w tym roku i pomimo skromnego podejścia zespołu, Ekblom oczekuje, że szwedzka marka będzie walczyć na froncie od samego początku.

Będę bardzo rozczarowany, jeśli nie będziemy w pierwszej piątce na początku sezonu – mówi Szwed. Oczywiście, że chcemy być na podium, a ja nie zdziwię się, gdybyśmy mogli wygrać kilka wyścigów.

Ekblom, który wygrywał trzy razy Scandinavian Touring Car Championnschip jest bardzo entuzjastycznie nastawiony przed powrotem do WTCC, w którym ostatnie starty miał w 2007 roku z ekipa BMW.

45–latek ma bardzo duże doświadczenie z przepisami FIA, ale obecne zasady TC1 są nowe dla Szweda, który twierdzi, że zmiany dokonane w samochodach sprawiają więcej trudności podczas jazdy.

Różnice są większe niż myślałem - powiedział Ekblom. Nowy samochód jest o wiele szybszy, a co za tym idzie trudniejszy w prowadzeniu, ale z drugiej strony to sprawia, że jest bardziej ekscytujący.

Obok Fredrika w zespole będzie rywalizował jego dobry kolega i obecny mistrz STCC -Thed Bjork.

Image © Adam Owczarek

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE