Menu

Honda ogłosiła skład fabrycznego zespołu WTCC na sezon 2016

Tiago Monteiro

Zespół Honda Racing ogłosił odświeżony skład kierowców na sezon 2016. Do Tiago Monteiro i Norberta Michelisza dołączy mistrz WTCC z roku 2012 - Rob Huff.

Zdobywca Yokohama Trophy, Norbert Michelisz zostanie fabrycznym kierowcą Hondy i będzie rywalizował Hondą Civic przygotowaną przez JAS Motorsport.

Rob Huff zaliczany jest do grona najwybitniejszych kierowców WTCC, a debiutował w 2005 roku. 36-letni Brytyjczyk został mistrzem WTCC w 2012 roku, 77 razy stawał na podium, w tym wygrał 27 wyścigów, a także 11 razy wywalczył pole position.

Huff zwyciężył, aż ośmiokrotnie w prestiżowym wyścigu w Makau. Jednym z partnerów brytyjskiego kierowcy będzie Tiago Monteiro. 39-letni Portugalczyk w 2015 roku zajął siódmą lokatę w klasyfikacji kierowców i dwukrotnie zwyciężył, w Rosji i Japonii.

Norbert Michelisz będzie trzecim kierowcą Hondy. 31-letni Węgier w poprzednich trzech sezonach rywalizował w Hondzie Civic, ale w zespole Zengo Motorsport. W 2015 roku zdobył Yokohama Trophy, o który rywalizują kierowcy z niezależnych zespołów.

Największej węgierskiej gwieździe w motorsporcie udało się pokonać wszystkie zespoły fabryczne w domowym dla Michelisza wyścigu na torze Hungaroring.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE