Menu

Honda rozstaje się z Gabriele Tarquinim

Gabriele Tarquini

Zespół Honda potwierdził, że Gabriele Tarquini nie będzie ich kierowcą fabrycznym WTCC w sezonie 2016.

Japoński producent przygotowuje jednak inny program w sportach motorowych, do którego chciałby zaangażować Tarquiniego.

„Mam wiele wspaniałych wspomnień związanych z Hondą na przestrzeni tych wszystkich lat, była to długa droga” – powiedział 53-letni Tarquini. „Szanuję decyzję Hondy odnośnie przyszłego sezonu i mam w głowie tylko te pozytywne wspomnienia z nimi związane.

Jestem dumny, że mogłem być częścią powrotu Hondy do Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych i życzę zespołowi wszystkiego najlepszego.

Moim głównym celem będzie dalsze ściganie się w przyszłym roku, więc poszukuję możliwości, ale jednocześnie prowadzę rozmowy z Hondą o dalszym zaangażowaniu w ich przyszłościowy program poza WTCC.”

Robert Watherston z Hondy potwierdził plany dalszej współpracy z Tarquinim, lecz poza serialem WTCC.

Odegrał on znaczącą rolę przy naszych wysiłkach wkładanych do samochodów turystycznych na przestrzeni lat oraz rozwoju obecnej Hondy Civic WTCC, na której bazuje drogowy Civic Type R.

Na sezon 2016 podjęliśmy decyzje, które odświeżą naszą fabrykę wraz z zespołem Castrol Honda WTCC i wprawdzie przykro nam z powodu utraty Gabriele, jednak żegnamy się z nim pełni sympatii do niego i dobrych wspomnień.

Dla Gabriele poszukujemy innych rozwiązań w rodzinie Honda Racing i osobiście życzę mu wszystkiego najlepszego.

Odnośnie zespołu Castrol Honda WTCC, ogłosimy kolejne zmiany wraz z naszym odnowionym składem kierowców w odpowiednim czasie.

Image © FIA WTCC

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE