Menu

Thed Bjork i Fredrik Ekbolm kierowcami Polestar Cyan Racing w sezonie 2016 WTCC

Thed Bjork i Fredrik Ekbolm / Polestar Cyan Racing

Szwedzki zespół Polestar Cyan Racing potwierdził, że w sezonie 2016 kierowcami Volvo w WTCC będą Thed Bjork i Fredrik Ekbolm.

Bjork już ścigał się w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych w 2013 roku podczas wyścigu w Szanghaju. Natomiast dla Ekbolma będzie to pierwszy w karierze sezon w WTCC. Obaj kierowcy przejadą pełny sezon w powracającym po 5-letniej przerwie szwedzkim producencie samochodów Volvo.

Robert Dahlgren będzie rywalizować w STCC i będzie pracować nad rozwojem nowego S60 Polestar TC1.

Mamy idealnie dobranych kierowców na przyszły sezon w związku z naszym pierwszym sezonem w WTCC – powiedział Alexander Murdzevski Schedvin, szef działu motorsportu w Polestar. Oboje cały czas rozwijają swoje rzemiosło i rozumieją nasz zespół, dzięki temu szybko dogonimy czołówkę w mistrzostwach.

Thed Bjork jest czterokrotnym mistrzem serii STCC i nie może doczekać się nowych wyzwań związanych z Mistrzostwami Świata Samochodów Turystycznych.

Nie mogę się doczekać, aby rozpocząć nowy rozdział w wyścigach z Polestar Cyan Racing. Starty w mistrzostwach świata były moim marzeniem. Jestem bardzo podekscytowany i zmotywowany. Wiem jednak , że wypracowanie sobie pozycji w WTCC i walka o najwyższe cele nie nastąpi szybko.

Fredrik Ekbolm był trzykrotnym mistrzem STCC i główny rywaleBjorka w tej serii wyścigowej.

Ściganie się w WTCC było moim celem odkąd dołączyłem do Polestar Cyan Racing w 2012 roku i jestem dumny, że będę go reprezentował w mistrzostwach świata. Przed nami niesamowita podróż, podczas której czeka nas dużo pracy nad rozwojem i zaległościami nad naszymi rywalami. Będziemy walczyć od pierwszego wyścigu.

Polestar Cyan Racing potwierdził, że podpisał wieloletnie umowy z kierowcami.

Image © Polestar Cyan Racing"

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE