Menu

Tor w Marrakeszu poddany przebudowie na sezon 2016

Yvan Muller i Sebastien Loeb / Citroen

Piąta runda Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych w sezonie 2016 odbędzie się na zmodernizowanym ulicznym torze w Marrakeszu.

Organizatorzy rundy na obiekcie Moulay El Hussan, postanowili rozbudować tor, który po zakończeniu modernizacji w połowie będzie torem ulicznym a w połowie klasycznym, z całkowicie nowym układem oraz padokiem.

Kierowcy WTCC będę pokonywać nowy obiekt w Marrakeszu w odwrotną stronę do ruchu wskazówek zegara. Tor będzie posiadał 14 zakrętów.

Zmniejszy się także długość pętli do jedynie 3 kilometrów, w porównaniu do poprzedniego układu, którego dystans wynosił 4.6 kilometra i charakteryzował się długimi prostymi z szykanami, na których dochodziło do wielu kolizji oraz wypadków, a także ciasnymi nawrotami.

Przede wszystkim motywacja, a następnie chęć modernizacji toru, by zapewnić kibicom większe show – powiedział Aly Horma, zapytany o powód wprowadzenia zmian na torze w Marakeszu.

Chcieliśmy również zmniejszyć ryzyko zespołom oraz hotelom znajdującym się wzdłuż toru. Lokalny rząd wspiera inicjatywę od samego początku - dodał Horma.

Rywalizacja w Marrakeszu została zaplanowana na 7-8 maja.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE