Menu

Citroen: Nie zwolniliśmy Sebastiena Loeba

Sebastien Loeb

Citroen zaprzeczył pogłoskom jakoby zespół miał zwolnić Sebastiena Loeba z zespołu WTCC.

Związek 9-krotnego Mistrza Świata w WRC z Citroenem zakończył się po 15 latach współpracy. Sam Loeb dołączył do ekipy Peugeota, by w sezonie 2016 wystartować w Rajdzie Dakar.

Loeb wyraził swoje zaskoczenie, że nie będzie już startował w WTCC w barwach Citroena.

Podczas rozdania nagród FIA Yves Matton wypowiedział się na temat spekulacji dotyczących zwolnienia francuskiego kierowcy.

Media zawsze czegoś szukają, zawsze musi być sensacja. Czasem fakty są specjalnie zmieniane by zakłócić relacje – powiedział Matton podczas Gali FIA.

Sebastien nie został zwolniony, cały czas pozostaje częścią grupy PSA Peugeot Citroen i podejmuje nowe wyzwania z Peugeot Sport, to nie jest plan B, przy jego wyjątkowej karierze. Wybrał, że zaangażuje się w Dakar, a my będziemy z wielkim zaciekawieniem śledzić jego poczynania.

Matton dodał, że odejście Loeba, to odejście wielkiego kamienia milowego w historii sportu samochodowego Citroena.

Nie da się ukryć, że to bezwątpienia koniec wielkiego rozdziału w historii Citroen Racing. Nasza nostalgia pozostanie we wspaniałych wspomnieniach. Na poziomie osobistym jestem dumny i szczęśliwy, że mogłem pracować u boku Sebastiena na różnych etapach jego kariery w Citroenie.

Image © Citroen Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE