WEC

Rebellion Racing #1

Rebellion Racing #1 wykluczony z 6 Hours of Spa-Francorchamps

Zespół Rebellion Racing #1 został wykluczony z wyników sześciogodzinnego wyścigu na torze Spa-Francorchamps Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Andre Lotterer, Neel Jani i Bruno Senna zakończyli starcie na belgijskim obiekcie na trzeciej pozycji, dwa okrążenia za zwycięzcami ekipą Toyoty, która uplasowała się na dwóch pierwszych miejscach.

Trio z prototypu LMP1 R-13 oznaczonego numerem #1 zostało jednak zdyskwalifikowane, czego przyczyną było nadmierne zużycie deski zamontowanej pod podłogą, która okazała się 1.2 milimetra pod tolerancją dozwoloną w regulacjach technicznych.

Na trzecią lokatę tym samym awansował siostrzany skład z numerem #3, w którym ścigali się Gustavo Menezes, Thomas Laurent i Mathias Beche.

Czwarta lokata należała finalnie to zespołu Bykolles Racing, natomiast czołową piątkę uzupełnił skład SMP Racing.