Menu

Audi utrzymuje pozycję lidera w trzecim treningu

Audi Sport Team Joest #8

Ekipa Audi Sport Team Joest #8 podtrzymała dobre tempo i okazała się najszybsza podczas ostatniego treningu przed 6 Hours of Circuit of Americas.

Kierowcy w składzie Loic Duval, Lucas di Grassi i Oliver Jarvis jako jedyni złamali barierę 1:46 i z czasem 1:45.719 wyprzedzili konkurencje o trzy dziesiąte sekundy.

Drugą i trzecią lokatę zajęły prototypy Porsche. Model 919 Hybrid #1 został sklasyfikowany tuż przed siostrzaną konstrukcją oznaczoną numerem dwa. Czwarte miejsce przypadło Audi #7 (strata 0.573 sekundy), a z ponad sekundową stratą na koniec sesji zameldowały się na pozycjach pięć i sześć samochody Toyoty (#5 przed #6).

Najszybszym prototypem kategorii LMP2 była Oreca w barwach Manor #44, którzy z niewielką przewagą wyprzedzili zwycięzców ostatniej rundy w Meksyku - RGR Sport by Morand #43. Trzecie miejsce uzyskali kierowcy rosyjskiego G-Drive Racing #26, a następne pozycje zajęli Signatech Alpine #36 i Strakka Racing #42.

Najszybszym samochodem GT okazał się Aston Martin Vantage #95 w składzie Nicki Thiim i Marco Sorensen, którzy wyprzedzili swoich kolegów z zespołów Turnera i Reesa z Astona #97. Za nimi sklasyfikowano Ferrari 488 #51 i Forda GT #67.

W klasie GTE-Am najszybciej jedno okrążenie pokonało Porsche #88 od Abu Dhabi-Proton Racing. Za nimi uplasował się Chevrolet Corvette #50, a czołową trójkę uzupełnił zespół Gulf Racing #86.