Menu

Zespół KTM oficjalnie zaprezentował motocykl na sezon 2018

KTM

Ekipa austriackiego producenta pokazała w Salzburgu oficjalnie barwy maszyny RC16, którą w sezonie 2018 w klasie MotoGP rywalizować będą Pol Espargaro oraz Bradley Smith.

Podczas debiutanckiego sezonu w MotoGP, zespół KTM pokonał w klasyfikacji producentów Aprilię. Testy przed drugim rokiem startów dla tej ekipy były słodko-gorzkie, ponieważ Pol Espargaro na torze Sepang nabawił się kontuzji i powrócił dopiero na ostatnią sesję, która miała miejsce w Katarze. Tam jego partner z ekipy uzyskał czternasty czas.

Zespół KTM e sezonie 2018 nie będzie mógł korzystać z nielimitowanej ilości owiewek, tak jak to miało miejsce w zeszłym roku.

Dobrą rzeczą związaną z jeżdżeniem dla KTM jest to, że nie wiesz, gdzie będziesz finiszował. Nikt nie mógł powiedzieć na początku sezonu, gdy startowaliśmy do GP Kataru z dwóch ostatnich miejsce, że będziemy kończyli wyścigi w pierwszej dziesiątce. Chcemy rozpocząć tam, gdzie skończyliśmy w zeszłym roku, ale nie wiem jak będzie tym razem. Mamy nadzieję na to, że będziemy się plasowali w pierwszej szóstce - przyznał Pol Espargaro.

To było fascynujące, daliśmy radę. Myślę, że przez czternaście dni testów pokonaliśmy wiele okrążeń, wykonaliśmy wiele poprawek, zrozumieliśmy wiele danych i w wyniku tego jesteśmy tu gdzie jesteśmy - powiedział Bradley Smith.

Mika Kalio ponownie będzie pełnił rolę zawodnika testowego zespołu KTM. Fin wystąpi z dziką kartą w Jerez, Barcelonie, na torze Sachsenring, Red Bull Ring oraz Motorland Aragon.

Image © KTM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE