Menu

Marc Marquez przedłuża kontrakt z zespołem Repsol Honda

Marc Marquez / Repsol Honda Team

Marc Marquez przedłużył kontrakt z zespołem Repsol Honda i będzie rywalizował w barwach japońskiej ekipy do 2020 roku włącznie.

Hiszpański zawodnik po zwycięstwie w 2010 roku w klasie 125cc, przeniósł się na kolejny rok do Moto2 i już w sezonie 2012 stanął na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji generalnej, co dało mu awans do MotoGP.

W swoim debiutanckim sezonie Marquez został najmłodszym mistrzem świata w zespole Repsol Honda, natomiast w 2017 najmłodszym czterokrotnym mistrzem.

Cieszę się, że mogę nadal ścigać się w fabrycznym zespole Hondy w MotoGP - powiedział Marc Marquez.

Z dumą ścigam się jako członek rodziny Hondy i doceniam to, jak Honda i zespół robią wszystko co w ich mocy, aby zapewnić mi wszystko, czego potrzebuję.

Chciałbym także podziękować wszystkim, którzy przez lata udzielają mi tak ciepłego wsparcia.

Pierwsze dwie oficjalne sesje testowe poszły dobrze i po odnowieniu mojej umowy mogę skupić się na wyścigach w nowym sezonie. Będę nadal cieszył się wyścigami, dzielił się moją radością z każdym i starał się osiągnąć nasze wspólne cele - dodał Hiszpan.

Yoshishige Nomura, Prezydent HRC: Bardzo się cieszę, że Marc Marquez będzie nadal jeździł dla naszego fabrycznego zespołu.

Marquez konsekwentnie posuwał się do granic możliwości i dojrzał jako kierowca, a także dał Hondzie wiele tytułów.

Byliśmy w stanie ogłosić przedłużenie kontraktu na tak wczesnym etapie, dzięki naszemu wzajemnemu zaufaniu i naszej wspólnej pasji do wyścigów. Jestem pewien, że możemy zapewnić mu warunki do skoncentrowania się na końcowych testach w Katarze w tym tygodniu, przed rozpoczęciem pierwszej rundy.

HRC będzie kontynuowało swoje wyzwanie z Marquezem, istotnym zawodnikiem w przyszłości MotoGP. Doceniam i cieszę się, że wszyscy nadal wspierają zespół Repsol Honda.

Image © Honda Racing Corporation

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE