Menu

Pedrosa z najlepszym czasem w ostatnim dniu testów na torze Chang International

Daniel Pedrosa / Repsol Honda Team

Dani Pedrosa z zespołu Repsol Honda uzyskał najlepszy czas podczas trzeciego dnia przedsezonowych testów w Tajlandii, wyprzedzając Johanna Zarco oraz Cala Crutchlowa.

Trzeci dzień testowy na torze w Buriram w większości należał do zawodnika zespołu Yamaha Tech 3 Johanna Zarco, który jako drugi kierowca złamał granicę minuty i trzydziestu sekund uzyskując czas w postaci 1:29.944, a następnie poprawił się na 1:29.867, czym pobił Marca Marqueza, który swój rezultat uzyskał drugiego dnia testowego.

Wszystko wskazywało na to, że to właśnie Zarco zakończy trzeci dzień testowy z najlepszym czasem na torze Chang International, jednak do głosu doszedł Dani Pedrosa, który początkowo wskoczył na trzecią lokatę, a następnie poprawiał się z okrążenia na okrążenie uzyskując czas 1:29.781, co pozwoliło mu objąć prowadzenie.

Na trzeciej pozycji dzień zakończył natomiast Cal Crutchlow z zespołu LCR Honda Castrol, notujący rezultat w postaci 1:30.064, który zdołał wyprzedzić czwartego w zestawieniu Marca Marqueza o 0.079 sekundy. Hiszpan nie zdołał poprawić swojego rezultatu z drugiego dnia testów, a pod koniec sesji uległ niegroźnej wywrotce.

Czołową piątkę zamknął tymczasem Alex Rins na motocyklu Suzuki, tuż przed najszybszym na Ducati Jackiem Millerem z ekipy Alma Pramac Racing, który o dwie dziesiąte sekundy zdołał wyprzedzić fabrycznego zawodnika włoskiej marki Andreę Dovizioso, który znalazł się na siódmym miejscu z czasem 1:30.192.

Ósma lokata należała do debiutującego w MotoGP Takaaki Nakagamiego, który osiągnął czas 1:30.456, wyprzedzając bardziej doświadczonego Tito Rabata oraz zamykającego pierwszą dziesiątkę Valentino Rossiego, który do najszybszego Pedrosy stracił 0.730 sekundy.

Podczas trzeciego dnia z problemami walczył tymczasem drugi zawodnik Ducati Jorge Lorenzo, który przez kilka godzin korzystał ze starszej specyfikacji motocykla, jednak ostatecznie powrócił na nową maszynę, kończąc testy dopiero na dwudziestym drugim miejscu.

Image © Michelin

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE