Menu

Jorge Lorenzo kończy przedsezonowe testy MotoGP w Malezji nieoficjalnym rekordem

Jorge Lorenzo / Ducati Team

Trzydniowe testy na torze Sepang dobiegły końca. Jorge Lorenzo okazał się najszybszym kierowcą, notując nieoficjalny rekord.

Dotychczasowy najlepszy czas toru Sepang należał do Marca Marqueza (1:58.867), który ustanowił swój wynik w 2015 roku podczas testów. Lorenzo przebił go jednak o 0.037s.

Po drugim dniu najlepszy wynik testów 2018 dzierżył Maverick Vinales, jednak czas 1:59.186 pozwolił Lorenzo wyjść na prowadzenie w tabeli czasów.

Konkurencyjny rezultat odnotował także Dani Pedrosa z Repsol Hondy, lecz Jorge Lorenzo szybko odpowiedział rekordem w postaci 1:58.830 i utrzymał się na pierwszym miejscu do końca sesji. Wynik ten jest także najlepszym na przestrzeni trzech dni testowych.

Pedrosa ostatniego dnia finiszował ostatecznie na drugiej lokacie ze stratą 0.179s do lidera. Czołową trójkę uzupełnił Cal Crutchlow z LCR Hondy.

Mimo upadku w początkowej fazie sesji, Andrea Dovizioso (partner zespołowy Lorenzo) ukończył testy na czwartej pozycji przed Jackiem Millerem i Alexem Rinsem.

Marc Marquez, aktualny mistrz, był dopiero siódmy, lecz utrzymał za sobą Valentino Rossiego. Partner dziewięciokrotnego mistrza, Maverick Vinales, zakończył sesję na osiemnastej lokacie, choć w zestawieniu czasów wszystkich trzech dni figuruje na siódmym miejscu za sprawą wyniku z drugiego dnia.

Image © Ducati Team

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE