Menu

Dani Pedrosa najszybszy pierwszego dnia testów na torze Sepang

Dani Pedrosa / Repsol Honda

Dani Pedrosa z zespołu Respol Honda ustanowił najlepszy czas okrążenia podczas pierwszy oficjalnych przedsezonowych testów na torze Sepang w Malezji, wyprzedzając najbliższego rywala o 0.343 sekundy.

Hiszpan najlepsze okrążenie pokonał pod koniec swojego ostatniego przejazdu, wykręcając czas 1:59.427, co pozwoliło mu wyjść na prowadzenie i wyprzedzić kierowców Ducati Team - Andreę Dovizioso i Jorge Lorenzo, którzy wraz z Hiszpanem jako jedyni pokonali obiekt w Kuala Lumpur poniżej dwóch minut.

Tegoroczna sesja testowa numer jeden rozpoczęła się jednak na wilgotnym torze, co uniemożliwiło zawodnikom pokonywanie szybkich okrążeń, co jako pierwszy sprawdził Johann Zarco z ekipy Tech 3.

Pierwszy z opon na suchą nawierzchnię skorzystał natomiast Cal Crutchlow z LCR Hondy, jednak z upływającym czasu, coraz więcej zawodników pojawiało się na torze na oponach typu slick, także i Valentino Rossi, który w połowie sesji wskoczył na prowadzenie z czasem 2:00.799 i przez prawię godzinę jako jedyny prezentował tempo poniżej 2:01.

Do Włocha dołączył jednak jego zespołowy kolega Maverick Vinales, który osiągnął czas o 0.041 sekundy lepszy i wyprzedził Rossiego, jednak jeszcze szybciej na torze zaprezentował się Andrea Dovizioso, który wyprzedził obu zawodników Yamahy, choć oddał prowadzenie na rzecz Daniego Pedrosy, który tor pokonał w czasie 2:00.526.

Poprawę tempa odnotował także i Rossi, który osiągnął swój najlepszy czas w postaci 2:00.233, jednak ostatnie minuty przyniosły poprawę rezultatów jego najbliższych rywali, co spowodowało spadek Włocha na szóstą lokatę.

Na prowadzeniu umocnił się Pedrosa, który pokonał najszybsze okrążenie w czasie 1:59.427, co dało 0.343 przewagi nad Andreą Dovizioso i dołączającym do pierwszej trójki Jorge Lorenzo, który do Hiszpana stracił 0.375 sekundy.

Czwarty finalnie był Danilo Petrucci z ekipy Alma Pramac Racing, przed swoim zespołowym kolegą Jack'em Millerem oraz wspomnianym wcześniem Valentino Rossim.

Siódmy ostatecznie był broniący mistrzowskiego tytułu Marc Marquez, który najszybsze pomiarowe okrążenie pokonał w czasie 2:00.290, co dało 0.131 przewagi nad ósmym Johannem Zarco i kolejne 0.101 sekundy nad Calem Crutchlowem, za którym znalazł się Pol Espargaro.

Maverick Vinales, który zdominował zeszłoroczne przedsezonowe testy, osiągnął dopiero trzynasty czas, jednak Hiszpan wraz z Włochem przedwcześnie zakończyli pierwszy dzień testowy.

Fabryczny zespół Yamahy skorzystał także z dodatkowych kierowców - Kohty Nozane i Katsuyuki Nakasugi, którzy przetestowali agresywniejsze przednie owiewki.

Debiut w Motocyklowych Mistrzostwach Świata odnotował natomiast Tom Luthi w zespole Marc VDS, którego zabrakło pod koniec zeszłego roku. Szwajcar pokonał pięćdziesiąt osiem okrążeń, jednak do najszybszego Pedrosy stracił ponad cztery sekundy.

Image © Honda Racing Corporation

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE