Menu

Hector Barbera najszybszy w pierwszej sesji treningowej w Spielberg

Hector Barbera / Reale Avintia Racing

Hector Barbera z zespołu Reale Avintia Racing osiągnął najlepszy rezultat podczas pierwszej sesji treningowej Grand Prix Austrii na torze Red Bull Ring, po usunięciu czasu Andrei Dovizioso z Ducati.

Włoski zawodnik plasował się na pierwszej lokacie, po poprawie rezultat 1:24.719 o dwie dziesiąte sekundy, jednak finalnie jego czas został usunięty przez sędziów, po wyjechaniu oboma kołami poza tor w zakręcie numer dziewięć.

Na pierwsze miejsce awansował Hector Barbera, który poprawił się na 1:24.631 wyprzedzając Dovizioso o 0.088 sekundy oraz trzeciego w zestawieniu Daniego Pedrosę, który swoje najszybsze okrążenie pokonał w czasie 1:24.744 i osiągnął stratę 0.113 sekundy.

Czwarta lokata należała finalnie do Mavericka Vinalesa (1:24.752), który zdołał utrzymać za sobą zwycięzcę poprzedniej rundy Marca Marqueza z Repsol Hondy, który do swojego rodaka stracił 0.129 sekundy i zamknął czołową piątkę.

Johann Zarco poradził sobie z wcześniejszymi problemami z wyjazdem poza tor i uplasował się na szóstej lokacie z czasem 1:24.895, co dało 0.077 sekundy przewagi nad siódmym Danilo Petruccim i kolejnymi 0.036 sekundami nad ósmym Scottem Reddingiem, dla którego to ostatni sezon dla Pramac Racing.

Czołową dziesiątkę zamknął natomiast Jorge Lorenzo (1:25.038), który kontynuował jazdę z nową owiewką oraz Cal Crutchlow z LCR (1:25.229).