Menu

Vinales zmotywowany do zakończenia serii Marqueza w Austin

Maverick Vinales / Movistar Yamaha

Maverick Vinales jest przekonany, że może być pierwszym kierowcą w MotoGP, który pokona Marca Marqueza w Austin podczas trzeciej rundy mistrzostw w sezonie 2017.

Tor Circuit of the Americas dołączył do kalendarza MotoGP w debiutanckim dla Marqueza sezonie 2013. Hiszpan od tej pory co roku zwyciężał na teksańskim obiekcie startując z pole position.

Vinales z kolei w swojej karierze w Austin startował dwukrotnie w barwach Suzuki, zajmując dziewiąte i czwarte miejsce. W tym sezonie Hiszpan rządzi i dzieli w królewskiej klasie. Kierowca Movistar Yamahy zwyciężył w Katarze i Argentynie, a przed weekendem w Teksasie, Katalończyk zapowiada zakończenie serii Marqueza.

Wiem jak Marc jest tutaj dobry, ale to jeden z moich ulubionych torów. To jeden z tych obiektów na których zwykle jestem szybki - powiedział Vinales.

Przyjechaliśmy tutaj z taką samą mentalnością, co [w Argentynie]. Postaramy się o dobre ustawienia [motocykla]. Wiemy, że mamy konkurencyjny motocykl, musimy tylko dowiedzieć się, co zrobić by był szybki.

Myślę, że to możliwe. Będziemy ciężko pracować, Teksas jest dobrym torem dla mnie, zawsze czuję się nim bardzo dobrze, ma wiele zmian kierunków, szybkich zakrętów i mocnych dohamowań. Czuje się pewny osiągnięcia tutaj dobrego rezultatu.

Image © Yamaha Motor Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE