Menu

Kierowcy chcą wymiany asfaltu na torze Losail

Losail International Circuit

Czołowi kierowcy stawki MotoGP domagają się wymiany asfaltu przed przyszłorocznym Grand Prix Kataru, po tym jakimi trudnościami zmagali się w tym roku.

Losail International Circuit został otwarty w 2004 roku, w tym samym roku odbył się pierwszy wyścig w Katarze, a od 2007 roku katarski obiekt organizuje rokrocznie pierwsze rundę mistrzostw.

Tor nie był jednak remontowany od 13 lat, przez co w trakcie nocnych wyścigów, które organizowane są od 2008 roku, niska temperatura asfaltu daje słabą przyczepność, przez co kierowcy walczą w trudnych warunkach.

Choć głównym problemem, który sprawił, że sobotnie kwalifikacje przed wyścigiem zostały odwołany przez zły drenaż toru Losail po obfitych opadach deszczu to Jorge Lorenzo przyznał, że kierowcy uważają, że nadszedł czas na wymianę asfaltu.

Asfalt powinien zostać zmieniony i mam nadzieję, że stanie się to w przyszłym roku - powiedział Lorenzo. Rozmawialiśmy o tym trochę podczas Komisji Bezpieczeństwa, ale nie zagłębialiśmy się w tym temacie.

Marc Marquez dodał - Wiem, że myślą nad remontem [toru], jeśli nie w tym roku to za dwa, ponieważ asfalt ma już 13 lat.

Dyrektor wyścigowy Dorny – Loris Capirossi potwierdził, że istnieją plany remontu toru Losail i potencjalnie ma to nastąpić w przyszłym roku, a jego częścią jest poprawa drenażu obiektu, po ogromnych problemach organizatorów z odprowadzeniem z toru wody.

Jesteśmy gotowi do rozmów, aby poprawić wiele rzeczy na torze, ponieważ kierowcy zaczynają narzekać na nawierzchnię - powiedział były kierowca. Nawierzchnia na torze jest od 2004 roku, kiedy tor został wybudowany.

Mamy przygotowane kilka planów na przyszły rok, musimy tylko wszystko ustalić, ale na pewno coś zrobimy na następny rok. Na pewno zrobimy coś z drenażem [obiektu].

Będziemy również pracowali nad wymianą nawierzchni. Nadal prowadzimy rozmowy. Nie mamy jeszcze odpowiedzi, ale jest to nasz główny cel.

Image © Ducati Corse

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE