Menu

Miejsce w czołowej szóstce wynikiem marzeń w debiucie na Aprilii dla Aleixa Espargaro

Aleix Espargaro / Aprilia Racing Team Gresini

Aleix Espargaro był szczęśliwy z wymarzonego wyniku w czołowej szóstce pierwszego w tym sezonie Grand Prix Kataru, który był najlepszym rezultatem Aprilii od czasu powrotu włoskiego producenta do stawki MotoGP.

Hiszpan podczas swojego pierwszego wyścigu od czasu przejścia z Suzuki do Aprilii, zakończył wyścig na motocykl RS-GP na 6. lokacie, tuż za dwoma fabrycznymi kierowcami Repsol Hondy – Marciem Marquezem i Danim Pedrosą.

Starszy z braci Espargaro w niedzielę odnotował najlepszy wynik od czasu powrotu włoskiej marki do stawki MotoGP w 2015 roku, którym do tej pory była 7 pozycja, którą w 2016 zdobyli Alvaro Bautista i Stefan Bradl.

Pomimo tego, że Hiszpan przegrał rywalizację ze swoim rodakiem, Danim Pedrosą o 5. pozycję, to Espargaro był zachwycony postawą Aprilii w Katarze, potwierdzając siłę włoskich motocykla na przestrzeni całego wyścigu na zużytych oponach.

Kierowca Aprilii dodał także, że w jego zasięgu była walka o podium, gdyby wystartował do wyścigu z pozycji wyższej niż piętnasta, przez co stracił dużo dystansu do liderów na początku wyścigu.

Mogliśmy pokonać Marca i Daniego, więc walka Aprilii z dwoma fabrycznymi Hondami w pierwszym wyścigu w tym roku jest jak spełnieniem marzeń - powiedział Aleix Espargaro.

Wiem, że mieliśmy problemy w kwalifikacjach, ponieważ nie jesteśmy wstanie cisnąć na jednym okrążeniu, ale jestem bardzo zadowolony z naszego tempa [wyścigowego].

W trakcie zimy pokazaliśmy, że gdy opony się zużywają, Aprilia jest świetna. Trakcja motocykla, gdy opony są zużyte jest bardzo dobra.

Musimy nadal pracować i poprawiać się, ponieważ bardzo ciężko startować z 15. pola startowego i walczyć o czołową piątkę. Myślę, że jeśli w niedzielę wystartowalibyśmy z miejsca w czołowej dziesiątce, mogliśmy powalczyć o podium.

Image © Michelin

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE