Menu

Vinales nadal dużo szybszy od reszty stawki, według Marqueza

Maverick Vinales / Movistar Yamaha

Urzędujący mistrz świata MotoGP, Marc Marquez jest przekonany, że Maverick Vinales jest nadal dużo szybszy od reszty stawki po dotychczasowych treningach przed otwierającym sezon 2017 wyścigiem o Grand Prix Kataru.

Nowy kierowca zespołu Movistar Yamaha po świetnych przedsezonowych zimowych testach, od początku weekendu w Katarze dominuje. Hiszpan był najszybszym kierowcą w trakcie pierwszej i trzeciej sesji treningowej, z kolei w drugim treningu, w którym zaliczył wywrotkę zajął dopiero 5. lokatę.

Vinales po zsumowaniu czasów dotychczasowych trzech treningów przewodzi stawce z przewagą 0.532 sekundy nad drugim Andreą Iannone.

Marquez, do którego należy trzeci czas weekendu w Katarze, kontynuował pracę nad poprawą silnika Hondy, jednak przyznał, że jest przekonany o tym, że ciężko będzie pokonać Vinalesa w trakcie niedzielnego wyścigu na torze Losail, zwłaszcza patrząc na jego przewagę nad resztą stawki.

Jeśli będę mógł za nim jechać to będzie to dobry wynik - powiedział Marquez. Mamy kilka rzeczy do poprawy i zobaczymy jakie będą warunki, ale na ten moment, Maverick jest dużo szybszy od reszty stawki. Musimy znaleźć coś co pozwoli nam na zakończenie wyścigu na podium.

Image © Michelin

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE