Menu

Hector Barbera nie w pełni sprawny na Grand Prix Kataru

Hector Barbera / Reale Avintia Racing

Hector Barbera z zespołu Reale Avintia Racing przyznał, że nie jest w perfekcyjnej kondycji fizycznej, przed Grand Prix Kataru, czego powodem jest kontuzja.

Hiszpan podczas prywatnych jazd na torze Valencia doznał złamania obojczyka, co ostatecznie wkluczyło go z ostatnich przedsezonowych testów na torze Losail, a także odbije się na jego sprawności podczas pierwszej rundy sezonu MotoGP, w której będzie musiał zmierzyć się ze swoimi ograniczeniami.

Przyjeżdżam na pierwszy wyścig fizycznie ograniczony - wyjaśnił Hector Barbera.

Nie jestem na swoim najlepszym poziomie, choć ciężko pracowałem, aby odzyskać sprawność - w ostatnich dwudziestu dniach straciłem wagę i przechodziłem ćwiczenia kardiologiczne, które wykonywałem zimą.

Niełatwo było stawić czoła temu urazowi, a jeszcze bardziej, kiedy to się stało.

Kierowca zespołu Reale Avintia Racing przyznał jednak, że ma zamiar cieszyć się każdą chwilą podczas pierwszego weekendu grand prix w sezonie 2017.

Udaję się na pierwszy wyścig w Katarze podekscytowany, tak jakbym miał rozpocząć mój pierwszy wyścig w Mistrzostwach Świata - dodał Hiszpan.

Coś się dzieje z jakiegoś powodu, może dlatego, że zbyt mocno od siebie wymagałem, ponieważ zawsze chce dać od siebie wszystko.

Nie będę w stu procentach sprawny, ale będę się ścigał bez obciążenia i spróbuję cieszyć się każdą minutę na motocyklu.

Image © Reale Avintia Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE