Menu

Honda dziękuje fanom za sezon 2015

Kierowcy Hondy dziękują fanom za sezon 2015

Honda podziękowała fanom na torze Motegi w Japonii za sezon 2015. Kibice japońskiego producenta na torze mogli zobaczyć swoich ulubieńców na motocyklach i w samochodach. Nie zabrakło Marca Marqueza, Daniego Pedrosy i Fernando Alonso.

W sobotę kierowcy MotoGP Respol Hondy, a więc Marc Marquez i Dani Pedrosa, zaliczyli debiut na dwucylindrowej 500. Obaj na tor Motegi wyjechali na byłych motocyklach Freddie’go Spencer’a.

W niedziele reprezentanci Hondy wzięli udział w wyścigu kartingowym, w którym zwyciężył Pedrosa, a Marquez ukończył go na drugim miejscu, ale obaj stratowali z ostatnich miejsc na polach startowych.

Marc Marquez i Dani Pedrosa Fernando Alonso

Wzięli również udział w wyścigu samochodowym N-One Exhibition, w którym również byli najlepsi z tym, że zwyciężył Marquez, a za nim na mecie zameldował się Pedrosa. Następnie przejechali oni demonstracyjnie kilka okrążeń Hondą NSR500 i RC213V.

Największą niespodzianką był jednak przejazd motocyklem MotoGP Fernando Alonso, który podróżował po torze Hondą RC213V, a tuż za nim za kierownicą Hondy NSX, Marc Marquez. Po zakończeniu jazdy obaj wymienili się kaskami.

Po raz kolejny dobrze spędziliśmy czas dziękując fanom Hondy! To świetna okazja do spotkania się z innymi kierowcami HRC i Hondy, a także szansa do poprowadzenia wielu pojazdów. Oczywiście włącznie z jazdą na naszej maszynie z MotoGP, ale także CBR 250, nowej Hondzie NSX i nieprawdopodobnej NSR500! – powiedział szczęśliwy Marquez.

To wspaniałe, że możemy spędzić czas z rodziną Hondy i już nie mogę się doczekać nowego roku. To ostatnia tego typu impreza dla mnie i Hondy, więc chciałbym życzyć wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku! Mam nadzieję, że rok 2016 będzie dobry dla nas wszystkich – dodał Hiszpan.

Pedrosa dodał: To był naprawdę wspaniały weekend! Miałem szansę na dobrą zabawę i ponownie zachować się jak dziecko, który dostał bardzo wyjątkowe zabawki. Prowadziliśmy świetne samochody i mieliśmy okazję poprowadzenia NSR500, delektując się nią z innymi zawodnikami i kierowcami.

Poza Marquezem, Pedrosą i Alonso dla 18,5 tysiąca widzów zaprezentowali się również Takuma Sato, Toni Bou, Takashisa Fujinami, Jaime Busto, Takumi Takahashi, Hiroshi Aoyama i Kosuke Akiyoshi, a także dziesięciu kierowców serii Super GT (GT500).

Image © Honda Racing Corporation

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE