Inne

Konrad Wróbel

Wróbel zaczyna od pole position na Torze Poznań

Konrad Wróbel, lider klasyfikacji sezonu Kia Platinum Cup, najlepiej poradził sobie z kwalifikacjami na Torze Poznań i wywalczył pole position do pierwszego wyścigu. Dopiero szóste pole startowe zdobył broniący tytułu mistrza Polski: Kamil Serafin.

W pierwszej części kwalifikacji najszybszy był Kamil Serafin, który o 0.150 sekundy pokonał Filipa Tokara. Za czołową dwójką sklasyfikowano Konrada Wróbla i Nikodema Wierzbickiego, a zacięty bój o piątą pozycję wygrał Patryk Borek, który był o 0.011 sekundy lepszy od Szymona Jabłońskiego i o 0.031 sekundy szybszy od Lukasa Keila. Z walką o pole position pożegnali się startujący jako VIP: Jacek Jurecki i Marek Wicher. Pierwszemu z nich do awansu do Q2 zabrakło ponad 0.4 sekundy.

Q1 było dla mnie trzecim treningiem. Nie mam problemów, by awansować do czołowej piętnastki, więc wyjechałem na świeżych oponach. Uzyskuję w miarę równe czasy. Mój rezultat można jeszcze pobić i wiem, że mogę przyspieszyć - zapowiadał po Q1 Serafin. - W popołudniowej sesji Q2 najszybszy okazał się Konrad Wróbel, który już na pierwszym pomiarowym okrążeniu uzyskał najlepszy rezultat. Drugi ze stratą zaledwie 0.044 sekundy był Filip Tokar, a trzecim czasem mógł pochwalić się Kamil Serafin. W walce o zamknięcie czołowej dziesiątki, która powalczy w Q3 lepsza okazałą się Adrienn Vogel. Węgierka była szybsza od Marka Begiera, który stracił do niej 0.099 sekundy. Jazdy na Q2 zakończyli także Petra Krajnyak, Marcin Ganowski oraz tegoroczni debiutanci: Miłosz Siemaszko oraz Patryk Borek.

Jadę to, co potrafię i na co mnie stać. Na tym torze możemy naprawdę dużo trenować, co zapowiada, że w trzeciej części kwalifikacji cała dziesiątka powinna zmieścić się w sekundzie. Wyścigi z pewnością będą widowiskowe i jutro wszystko się okaże – komentował po Q2 Konrad Wróbel.

W sobotnim Q3 najlepiej poradził sobie Konrad Wróbel, który o 0.208 sekundy pokonał Filipa Tokara. Lider klasyfikacji sezonu uzyskał najlepszy rezultat na swoim czwartym, ostatnim pomiarowym okrążeniu. Trzeci czas zanotował Aleksander Olejniczak, który stracił 0.823 i o 0.005 sekundy był lepszy od powracającego do rywalizacji Szymona Jabłońskiego. Piąte pole startowe wywalczyła Adrienn Vogel (+0.883), a szóste Kamil Serafin (+0.906). W sekundzie zmieścił się także Lukas Keil, który do najszybszego stracił 0,945 sekundy. Stawkę w Q3 uzupełnili Nikodem Wierzbicki, Dawid Borek oraz Jakub Dwernicki.

Tak jak mówiłem wczoraj, kwalifikacje były bardzo trudne, ale wywalczyłem pole position. Teraz skupiamy się na wyścigu i walce o zwycięstwo – podsumował sobotnią część kwalifikacji Konrad Wróbel.

Na sobotnie popołudnie zaplanowano pierwszy wyścig na Torze Poznań. O 13:15 kierowcy rozpoczną bój o zwycięstwo w pierwszej domowej rywalizacji w tym roku. Drugi wyścig odbędzie się w niedzielę, a gościem specjalnym Kia Platinum Cup będzie Kuba Przygoński, który o godz. 13:30 czyli tuż przed starem drugiego wyścigu KPC zaprezentuje swoje driftingowe umiejętności a dwie godziny wcześniej opowie w namiocie Kia o swoich startach w rajdach terenowych.

Źródło: Kia Platinum Cup