Menu

Gosia Rdest z problemami kończy starcie w ADAC TCR Germany

Gosia Rdest / Target Competition

Gosia Rdest z zespołu Target Competition po raz kolejny zmierzyła się w ADAC TCR Germany, który odbył się na torze Red Bull Ring, jednak tego weekendu wyścigowego nie zapisze do udanych, po problemach i nieukończonym pierwszym wyścigu, jak również drugim, w którym rywalizację zakończyła pod koniec stawki.

Pierwszego wyścigu nie ukończyło dziesięciu kierowców z powodu incydentów lub problemów z samochodem. W tym gronie znalazła się niestety Polka, Gosia Rdest, jeżdżąca w barwach zespołu Target Competition. Mocną stroną Gosi okazały się starty. W obu wyścigach zyskała dziesięć pozycji podczas pierwszego okrążenia. Niestety potem nie obyło się bez problemów.

Start był dobry. Z dwudziestego pierwszego miejsca przebiłam się na dwunaste. Walka była ostra, niestety w wyniku incydentu z innym zawodnikiem mój samochód nie był w stanie kontynuować jazdy - powiedział Gosia Rdest po zakończeniu pierwszego starcia.

Decyzją sędziów Gosia została przesunięta o dziesięć miejsc do tyłu do startu drugiego wyścigu. Zawodniczka nie uchylała się od odpowiedzialności: Popełniłam błąd i wyciągnęłam z niego lekcję – dodała, nie kryła również satysfakcji z sukcesu kolegi z zespołu – Josh Files startując z siódmego miejsca w wyniku znakomitego startu wyszedł na prowadzenie i utrzymał je do samego końca.

W drugim wyścigu Gosia ponownie pierwsze okrążenia pokonała na znakomitym poziomie. Polka zyskała dziesięć miejsc, niestety po wjechaniu na tarkę w samochodzie Gosi doszło do uszkodzenia podwozia. Zawodniczka broniła się tak długo jak mogła jednak auto straciło prędkość i nie mogło być już konkurencyjne. Ostatecznie wyścig zakończyła na trzydziestej pierwszej lokacie.

Następny przystanek w kalendarzu ADAC TCR Germany to ponownie tor Oschersleben.

Gosia Rdest Image © Fabian Werner

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE