Menu

Roberto Merhi wykluczony z obu wyścigów Formuły Renault 3.5 za spowodowanie wypadku

Roberto Merhi został wykluczony z obu wyścigów Formuły Renault 3.5, odbywających się na torze Red Bull Ring, za spowodowanie niebezpiecznego wypadku na mecie pierwszej rundy w Austrii.

Hiszpan tuż po przekroczeniu mety zwolnił diametralnie, co doprowadziło do groźnego wypadku, kiedy to walczący o piątą pozycję Nicholas Latifi uderzył w tył jego bolidu. Oba samochody uległy poważnym uszkodzeniom, a kierowcom szczęśliwie nic się nie stało.

Nie sądzę, aby to do mnie należała powinność komentowania decyzji sędziów – powiedział Emilio de Villota Jr., główny menager zespołu Pons.

To powinność kierowcy lub jego spółki zarządzającej, jeśli chcą cokolwiek powiedzieć, ale Roberto nie jest obecnie w stanie podjąć się komentarza.

Dla zespołu to trudne, ponieważ mamy dwa zniszczone samochody, które musimy naprawić [drugi kierowca ekipy, Meindert van Buuren, był uwikłany w wypadek na pierwszym okrążeniu].

Krytycznie nastawione wobec zachowania Merhiego były także niektóre ekipy, według których Hiszpan powinnien zwolnić dopiero w pierwszym zakręcie, a nie tuż po przekroczeniu linii mety.

Image © Renault Sport

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE