Menu

Vaxiviere pierwszy w drugim wyścigu na torze Red Bull Ring

Matthieu Vaxiviere zwyciężył w drugim wyścigu na torze Red Bull Ring, pokonując w bliskiej rywalizacji Olivera Rowlanda i Roya Nissany, który ostatecznie ukończył wyścig na trzeciej lokacie.

Vaxiviere utrzymał pierwszą pozycję startową i jako pierwszy pokonał zakręt numer jeden, mimo iż startujący za nim Oliver Rowland za wszelką cenę próbował wyprzedzić swojego rywala, lecz próba wyprzedzenia kierowcy Lotusa ostatecznie nie powiodła się i zawodnik Fortec Motorsports stracił sekundę, co zaprzepaściło kolejny atak na pierwszą lokatę.

Dobry start zanotował także Roy Nissany, który zdołał wyprzedzić Nicka De Vriesa z zespołu DAMS, który startował z trzeciego pola tuż za Rowlandem.

Już na drugim okrążeniu z rywalizację pożegnał się Nicholas Latifi i Dean Stoneman. Kierowca zespołu Arden Motorsport zbyt optymistycznie podszedł do wyprzedzania zawodnika ekipy DAMS, przez co zahaczył za przednie lewe koło Brytyjczyka i wypadł z toru kończąc rywalizację w żwirze.

Kolizja Brytyjczyka z Kanadyjczykiem nie zakończyła się optymistycznie także dla tego pierwszego. Stoneman pod koniec drugiego okrążenia zjechał do alei serwisowej i nie powrócił ostatecznie na tor z powodu problemów z przednim zawieszeniem w swoim bolidzie.

O czołowe lokaty powalczył także Pietro Fantin, który wykorzystał błąd Nycka De Vriesa, który zblokował koła, co spowodowało wyjazd poza tor w zakręcie numer dwa, co dało Brazylijczykowi czwartą lokatę, której nie oddał do zakończenia rywalizacji.

Lider rywalizacji Matthieu Vaxiviere z okrążenia na okrążenie powiększał swoją przewagę nad drugim Rowlandem, która ostatecznie wyniosła ponad cztery sekundy i to Francuz z zespołu Lotus mógł się cieszyć z kolejnej wygranej w obecnym sezonie wyścigowym, natomiast Rowland z drugiej lokaty, która była niezagrożona. Czołową trójkę uzupełnił Roy Nissany, który do zwycięzcy stracił ponad dwadzieścia sekund.

Szóste miejsce przypadło Marlonowi Stockingerowi, który powrócił do ekipy Lotus w Formule Renault 3.5 na dwie rundy na torze Red Bull Ring. Siódmy ostatecznie rywalizację zakończył Gustav Malja tuż przed Tomem Dillmannem, Jazemanem Jaafarem i Beitske Visser, która zamknęła czołową punktowaną dziesiątkę.

Image © Renault Sport

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE