Menu

Sandown 500 2016: Powrót do przeszłości

Craig Lowndes

Sandown 500 otworzy Pirtek Enduro Cup 2016. Tor ten będzie świętował 50-lecie w Australijskim motorsporcie. Będzie to 46 wyścig na tym torze.

Z tej okazji włodarze serii oraz właściciele zespołów postanowili, że auta, kombinezony oraz ubrania będą odwzorowane na lata 60-te, 70-te, 80-te, 90-te.

Sandown będzie idealnym miejscem na zrobienie pierwszej „Rundy Retro”, jak sami nazwali, gdyż jest jednym z historycznych miejsc a sam wyścig odbył się tam pierwszy raz w roku 1962.

Cały tor będzie udekorowany na wzór tamtych lat. Wszędzie będzie można zobaczyć klasyczne samochody, które rywalizowały na przełomie tych dekad. Będzie to prawdziwa gratka dla fanów.

Cały Sandown Park cofnie się do przeszłości, a różne sektory będą przerobione na daną dekadę. Będzie muzyka z tamtych lat, samochody z jedzeniem oraz fani, którzy będą ubrani zgodnie z duchem tamtych czasów.

Właściciele VASC przygotowali dla fanów specjalne nagrody i aby je zdobyć kibice będą musieli ubrać się oryginalnie, jak nikt inny podczas całego weekendu.

Najważniejsi kierowcy w serii razem ze zmiennikami zmierzą się w trzech rundach Pirtek Enduro Cup, a rywalizacja może sporo namieszać w tabeli mistrzostw. Sezon wchodzi bowiem w decydującą fazę.

Poza VASC w ten weekend kibice będą mogli oglądać zmagania w Supercars Dunlop Series, Porsche Carrera Cup, Toyota 86 Racing Series oraz Australijskiej Formuły 4.

Fantastyczny weekend w Sandown ma być idealnym wprowadzeniem do tegorocznego Supercheap Auto Bathurst 1000, które też będzie wyjątkowe, ponieważ będzie to dziesiąta rocznica od odejścia wielkiego Petera Brocka, który będzie wspominany przez cały weekend „Górskiego Wyścigu”.

Wilson Security Sandown 500 odbędzie się w dniach 16-18 września na torze Sandown Raceway Park.

Image © Red Bull Content Pool

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE