Menu

Nowa era serii wyścigowej Audi GT3. Rozpoczęcie piątego sezonu pucharu Audi R8 LMS Cup: 21 i 22 maja

Audi R8 LMS Cup

Już w najbliższy weekend, nowe Audi R8 LMS będzie świętować w Szanghaju swój debiut w pucharowych rozgrywkach. 21 i 22 maja, na tym chińskim torze odbędą się wyścigi inaugurujące piąty sezon pucharu Audi R8 LMS Cup. Nigdy wcześniej lista zawodników tej serii wyścigów nie była tak długa i bogata w zawodników z różnych zakątków świata.

Audi R8 LMS Cup to dla naszych klientów, zarówno zawodowców, jak i amatorów, jedna z najbardziej prestiżowych i najtrudniejszych serii wyścigowych GT w Azji – mówi Rene Koneberg, szef Audi Sport customer racing Asia. Pucharowe wyścigi to doskonała reklama Audi R8 LMS w Azji, a kalendarz tegorocznych imprez obejmuje wiele fascynujących miast i krajów, a także zróżnicowanych torów wyścigowych.

Audi R8 LMS Cup to seria wyścigów stworzona z myślą o młodych talentach sportów motorowych z Azji. Ubiegłoroczny mistrz Alex Yoong z Malezji będzie bronił tytułu w barwach zespołu TEDA Racing Team. Chińczyk, Cheng Congfu z zespołu FAW-VW Audi Racing Team, ustępujący mistrzowi zaledwie jednym punktem, tym razem z pewnością będzie chciał się odegrać. Na starcie stawią się również dwaj inni pretendenci do zwycięstwa w sezonie 2016: Aditya Patel z Indii w Audi R8 LMS Cup Team i Marchy Lee, mistrz z 2012 roku, jeżdżący w zespole Audi Hong Kong Team. Audi Korea także w tym roku stawia na K.O. You, a Castrol Racing Team trzeci sezon z rzędu zaufał Szwajcarce, Rahel Frey.

Sportowej walce na torze emocji dodadzą dwaj mistrzowie z Europy. Ubiegłoroczny zdobywca pucharu Audi Sport TT Cup, Polak Jan Kisiel, tym razem zasiądzie za sterami samochodu sportowego GT3, a Martin Rump z Estonii zamieni serię Formula Masters China Series, na Audi R8 LMS Cup. 15 z 20 zgłoszonych uczestników wybrało najnowszą wersję Audi R8 LMS, a pięciu kierowców stawia na model z roku ubiegłego i w nim zawalczy o tytuł Masters Cup.

Cieszymy się, że aż tylu klientów zaufało naszemu nowemu samochodowi wyścigowemu – mówi Chris Reinke, szef działu Audi Sport customer racing. Jesteśmy pewni, że auto udowodni swój potencjał na wymagających, azjatyckich torach.

Teamy Phoenix Racing i KCMG będą w tym roku po raz pierwszy - obok Absolute Racing – dbać o serwisowanie samochodów startujących w Pucharze. W bieżącym sezonie seria liczy dwanaście wyścigów, rozgrywanych podczas sześciu sportowych weekendów na torach w Chinach, Malezji, Korei, Tajwanie i po raz pierwszy także w Tajlandii. Finałowy wyścig Audi R8 LMS Cup 2016 połączony będzie z Długodystansowymi Mistrzostwami Świata FIA WEC w Szanghaju.

Kalendarz na sezon 2016:

1 Chiny Shanghai International Circuit 21-22 Maja
2 Tajlandia Chang International Circuit 23-24 Lipca
3 Malezja Kuala Lumpur Street Circuit 13-14 Sierpnia
4 Korea Południowa Korea International Circuit 24-25 Września
5 Tajwan Penbay International Circuit 15-16 Października
6 Chiny Shanghai International Circuit 04-05 Listopada
Audi Image © Audi AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE