Menu

Giuliano Alesi wygrywa wyścig sprinterski GP3 w Belgii

Giuliano Alesi / Trident

Kierowca zespołu Trident, Giuliano Alesi wygrał wyścig sprinterski na torze Spa-Francorschamps. Francuz wyprzedził na mecie lidera klasyfikacji generalnej, George’a Russella (ART Grand Prix) oraz kolegę z zespołu, Ryana Tvetera.

Z pole position do wyścigu sprinterskiego GP3 ruszał Julien Falchero z teamu Campos Racing. Z drugiego pola startował Giuliano Alesi (Trident). Za jego plecami ustawili się koledzy z zespołu, Ryan Tveter i Dorian Boccolacci.

Start wygrał Alesi wyprzedzając Falchero już na pierwszym zakręcie, a kierowca zespołu Campos spadł na drugie miejsce. Swoje trzecie miejsce zachował natomiast Ryan Tveter. Wczorajszy zwycięzca George Russell na drugim okrążeniu spadł na dziewiąte miejsce. Szybko jednak odzyskał ósmą pozycję wyprzedzając Kevina Joerga. Na tym samym okrążeniu Niko Kari uporał się z Arjunem Mainim i awansował na szóste miejsce.

Na trzecim okrążeniu doszło do incydentu z udziałem Boccolacciego i Aitkena. Całe zamieszanie wykorzystał George Russell, który awansował na piątą pozycję.

Kolejne okrążenia wyścigu to popis jazdy Brytyjczyka z ART Grand Prix, który systematycznie przesuwał się w klasyfikacji sprintu. Na dziewiątym okrążeniu w końcu wyprzedził Tvetera i wskoczył na drugą pozycję.

Również na dziewiątym kółku Nirei Fukuzumi poradził sobie z Arjunem Mainim i wskoczył na szóstą lokatę. Okrążenie później Japończyk wyprzedził Niko Kariego i awansował na piąte miejsce. Fin za zepchnięcie japońskiego kierowcy podczas manewru wyprzedzania otrzymał pięć sekund kary i ostatecznie zajął dziewiąte miejsce.

Do końca zmagań w czołówce nic się nie zmieniło. Wyścig sprinterski wygrał Giuliano Alesi (Trident) przed Georgem Russellem (ART Grand Prix) i Ryanem Tveterem (Trident).

Czwarte miejsce przypadło Fukuzumiemu, piąte startującemu z pole position Julienowi Falchero. Szósty był Arjun Maini, siódmy Anthoine Hubert, a ostatnie punktujące miejsce, ósme, przypadło Kevinowi Joergowi.

Image © Alastair Staley/GP3 Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE