Menu

George Russell tryumfuje przed dwójką partnerów z ART w sobotnim wyścigu GP3

George Russell / ART Grand Prix

George Russell z zespołu ART Grand Prix odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu GP3 na torze Spa-Francorchamps, finiszując przed dwójką partnerów z ekipy, czyli Jackiem Aitkenem oraz Nireim Fukuzumim.

Juniorski kierowca Mercedesa prowadził od startu, lecz musiał uważać w pierwszych zakrętach na atakującego go Fukuzumiego, który bardzo dobrze wystartował do wyścigu. Na trzecią pozycję tym czasem awansował Aitken.

Różnica pomiędzy prowadzącą dwójką zaczęła się powiększać aż do momentu ogłoszenia wirtualnego samochodu bezpieczeństwa, po tym jak Bruno Baptista został uderzony przez Tatianę Calderon, a następnie wjechał w bariery w Les Combes. Na Kolumbijkę za ten incydent została nałożona 10-sekundowa kara.

Po wznowieniu wyścigu walka zaogniła się pomiędzy czołową trójką. Russell utrzymał prowadzenie, jednak Aitken po skorzystaniu z DRSu zdołał wyprzedzić Fukuzumiego na siódmym okrążeniu.

Wykorzystał to Russell, który rozpoczął powiększać prowadzenie i utrzymał je do samej mety. Fukuzumi z kolei próbował odzyskać drugą przewagę i na piętnastym okrążeniu zdołał wyprzedzić rywala w szykanie Bus Stop, jednak Aitken po raz kolejny za pomocą DRSu wyprzedził Japończyka na prostej Kemmel. I taka kolejność utrzymała się do samego końca.

Poza podium finiszował Dorian Boccolacci przed swoim partnerem z ekipy Trident, Ryanem Tveterem. Trzeci z kierowców tego zespołu, Giuliano Alesi, był siódmy.

Julien Falchero za sprawą ósmej lokaty w sobotnich zmaganiach, do niedzielnego wyścigu wystartuje z pierwszego pola przed Niko Karim i Kevinem Jorgiem.

Wyścigu nie ukończyli Marcos Siebert, który miał problemy z zawieszeniem na wczesnym etapie wyścigu oraz Matthieu Vaxiviere (DAMS) i Anthoine Hubert (ART Grand Prix).

Image © Alastair Staley/GP3 Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE