Menu

George Russell zdobywa pole position do głównego wyścigu GP3 na torze Silverstone

George Russell / ART Grand Prix

George Russell z zespołu ART Grand Prix wywalczył pierwsze pole startowe do głównego wyścigu serii GP3 na torze Silverstone, swojej domowej rundy, przed zespołowymi kolegami Anthoinem Hubertem i Nireim Fukuzumim.

Brytyjczyk, który prezentował najlepsze tempo w czwartkowym treningu, swoje najszybszy okrążenie 1:46.608 pokonał w drugiej części kwalifikacji, do której na tor wyjechał również jako lider, po pierwszych kwalifikacyjnych przejazdach.

Na drugiej lokacie kwalifikacje zakończył drugi z kierowców ekipy ART Grand Prix Anthoine Hubert, który do swojego zespołowego kolegi stracił zaledwie 0.106 sekundy, choć zdołał utrzymać za sobą trzeciego Nirei Fukuzumiego, który tor pokonał w czasie 1:46.833, co dało mu stratę 0.225 sekundy do najszybszego Russella.

Czwarty finalnie był Dorian Boccolacci z zespołu Trident z czasem 1:47.052, przed Alessio Lorandim z ekipy Jenzer Motorsport (1:47.082) i czwartym kierowcą ART Jackiem Aitkenem (1:47.090).

Na siódmej lokacie kwalifikacje zakończył tymczasem Niko Kari z zespołu Arden International z czasem 1:47.259, wyprzedając Arjuna Mainiego (1:47.412), Ryana Tvetera (1:47.412) i Juliena Falchero, który zamknął czołową dziesiątkę z rezultatem 1:47.473 i stratą 0.865 sekundy do lidera.