Menu

Giuliano Alesi w serii GP3 w sezonie 2016

Guliano Alesi

Giuliano Alesi będzie rywalizował w przyszłorocznym sezonie wyścigowym w serii GP3, potwierdził jego ojciec Jean Alesi serwisowi Motorsport.com.

W poprzednim sezonie młody Francuz rywalizował w narodowej Formule 4, gdzie zajął czwartą pozycję w klasyfikacji kierowców, w swoim debiutanckim sezonie w bolidach jednomiejscowych, wygrywając aż trzy wyścigi i łącznie stając cztery razy na podium.

Przejdzie w przyszłym roku do serii GP3, mogę potwierdzić - powiedział Jean Alesi.

Były kierowca Formuły 1 pytany o to, w jakim zespole jego syn będzie startował w sezonie 2016 dodał, że obecnie trwają rozmowy, jednak zespół nie został jeszcze potwierdzony.

Dla mnie to sen - ścigałem się w Formule 1 przez wiele lat i oczywiście nigdy nie planuje niczego moim dzieciom.

Jednak Guliano jest moim pierwszym synem, który wychowywał się w środowisku sportów motorowych i rozumiem dlaczego chce być kierowcą.

Więc, w tej chwili jestem w miejscu, gdzie mogę spędzać z nim dużo czasu i uczyć go oraz doradzać w sprawach wyścigów - dodał były kierowca Formuły 1.

Guliano Alesi wziął także udział w posezonowych testach GP3 na torze Yas Marina w Abu Zabi, gdzie dwa dni spędził w zespole Jenzer Motorsport i jeden w ekipie Arden International.

Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE